W celu zapewnienia użytkownikom maksymalnej wygody, strona  Schöck wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony zgadzasz się z warunkami polityki prywatności.

Szukaj

Bliska Wola Tower nietuzinkowa architektura

BIL_NEWS_IMG1_16z9_FHD.jpg
BIL_NEWS_IMG2_16z9_FHD.jpg
BIL_NEWS_IMG3_16z9_FHD.jpg
Wywiad z Kierownikiem Budowy Panem Mariuszem Kondrak z firmy Fabet- Konstrukcje Sp. z o.o.

1. Inwestycja Bliska Wola Tower przy ul. Kasprzaka w Warszawie, to inwestycja prowadzona z dużym rozmachem Nowoczesny design – imponujące przeszklenia i widok na panoramę centrum. Co jeszcze wyróżnia tę inwestycje od innych?

Jest to jeden najwyższych i najbardziej spektakularnych obiektów w mieście. Blisko stumetrowy budynek zachwyca nowoczesną formą i zdecydowanie góruje na tle swojego sąsiedztwa. Nieruchomość wyróżnia szklana elewacja oraz zabudowane balkony.

2. Na jakim etapie jest obecnie inwestycja? Czy wszystkie prace przebiegają terminowo? Czym wyróżnia się ta budowa od innych warszawskich inwestycji?

Prace przebiegają zgodnie z harmonogramem. Najbardziej zaawansowana część budynku jest na poziomie +5. Drugi etap budowy zaplanowany jest na początek listopada 2019 roku.
Inwestycja robi wrażenie, jeśli mówimy już o samej konstrukcji. Imponująca jest ilość stali i betonu do wbudowania tj. odpowiednio ok 10,5 tys. ton i ok 78tys m3 (bez ściany szczelinowej). Ilość stropów do wykonania wynosi ok 140 tyś. mkw.

3. Jak Pan wspomniał - Bliska Wola Tower to jeden z najwyższych i najbardziej spektakularnych obiektów w stolicy. Zdecydowaliście się Państwo na zastosowanie trzpieni dylatacyjnych Dorn® LD oraz łączników termoizolacyjnych Isokorb® K firmy Schöck – Dlaczego?

Zdecydowaliśmy się na wybór najlepszych rozwiązań, które pozwolą nam stworzyć tak spektakularny obiekt, którym jest Bliska Wola Tower. Na podjęcie decyzji o wykorzystaniu rozwiązań firmy Schöck wpływ miało kilka czynników – jakość produktów, obsługa klienta oraz cena. Łącznie do zamontowania jest 621 trzpieni dylatacyjnych Dorn® LD oraz 4 832 łączników termoizolacyjnych Isokorb® K do izolacji balkonów wspornikowych.

4. Czy rozwiązania firmy Schöck były już wcześniej stosowane przez Firmę Fabet- Konstrukcje Sp. z o.o ?

Współpracujemy z firmą Schöck już od dłuższego czasu. Miałem okazję korzystać z rozwiązań Schöck przy okazji innych warszawskich inwestycji, na przykład w roku 2010 była to budowa przy ul. Zdrowej, inwestycja Park Wola Residence, która obejmuje przestronne mieszkania i apartamenty z inteligentnym systemem zarządzania mediami.

5. Jak Pan ocenia współpracę z firmą Schöck?

Jest to rzetelny i sprawdzony partner, a naszą współpracę mogę opisać w dwóch słowach – bez zarzutu.

 

Z kierownikiem Budowy firmy Fabet -Konstrukcje Sp.z o.o. panem Mariuszem Kondrak
rozmawiała Anna Biel z firmy Schöck Sp. z o.o.