W celu zapewnienia użytkownikom maksymalnej wygody, strona  Schöck wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony zgadzasz się z warunkami polityki prywatności.

Szukaj

Deklaracja Środowiskowa Produktu EPD dla Schöck Isokorb® Typ KXT

News_EPD_ECO_IK_DE_470x260px_RGB_Newsseite
Dzięki deklaracjom EPD opartym na analizie cyklu życia produktu mamy możliwość oceny jego wpływu na środowisko naturalne od produkcji, przez użytkowanie po utylizację.

Budownictwo zrównoważone wywodzi się z koncepcji zrównoważonego rozwoju i w ostatnim czasie znajduje się na samym szczycie listy priorytetów planistów i architektów. Budynki są złożonym
i skomplikowanym produktem, na który składają się różnego rodzaju elementy i materiały, a każdy ma bezpośredni wpływ na otoczenie. Dlatego ważne jest, aby każdy z nich był przyjazny środowisku naturalnemu. Narzędziami umożliwiającymi odpowiednią komunikację cech środowiskowych wyrobów są deklaracje Environmental Product Declaration (EPD). Pozwalają one na ocenę cyklu życia produktu, który szczegółowo opisuje jego wpływ na środowisko naturalne od produkcji przez użytkowanie, aż po jego utylizację.

Koncepcja zrównoważonego rozwoju jest ważnym elementem strategii i filozofii rozwoju firmy Schöck która dąży do zachowania równowagi w środowisku naturalnym. Nowe produkty i innowacje wprowadzane są odpowiedzialnie, z minimalnym wpływem na otoczenie. Firma Schöck jako lider na rynku wspiera architektów i planistów, którzy w swoich pracach wykorzystują te ideę poprzez zapewnienie im niezbędnych informacji z zakresu zrównoważonego budownictwa. Podczas konferencji dot. domów pasywnych, która odbyła się w niemieckim Lipsku, firma Schöck otrzymała EPD za Schöck Isokorb ® type KXT50. Deklarację EPD można znaleźć i pobrać tutaj.