W celu zapewnienia użytkownikom maksymalnej wygody, strona  Schöck wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony zgadzasz się z warunkami polityki prywatności.

Szukaj

Inwestycja Ozon z zastosowaniem Schöck Isokorb® T-KL-O.

BIL_NEWS_ozonFOTO_16z9_FHD.jpg
W północnej części Krakowa powstaje nowa inwestycja z zastosowaniem produktu Schöck Isokorb® T-KL-O.

Tereny te szczycą się dużym zalesieniem zachęcającym do rekreacji na świeżym powietrzu. Zaledwie nieco ponad 1 km od Osiedla znajduje się 15 ha Park Leśny Witkowice, z licznymi szlakami zarówno rowerowymi, pieszymi jak i turystycznymi prowadzącymi m. in. do Twierdzy Kraków.

Nowa inwestycja urzeka nie tylko przestrzenią i zielenią, ale także imponującą panoramą miasta, która rozpościera się poniżej Górki Narodowej. Osiedle Ozon to inwestycja zaplanowana tak, aby mieszkańcy czuli się komfortowo. W ramach inwestycji powstanie dodatkowo dwujezdniowa droga ekspresowa z trzema pasami ruchu w każdym kierunku, na którą będzie można wjechać poprzez węzły: Modlnica, Zielonki, Węgrzce i Batowice.
Ozon to nowoczesne osiedle. Projekt obejmuje mieszkania o powierzchni od 30 do 93 m kw. Położenie z dala od miejskiego zgiełku gwarantuje mieszkańcom poczucie komfortu. Przy budowie tego osiedla wykorzystano produkty firmy Schöck.

Inwestycja OZON z zastosowaniem Schöck Isokorb ®T typu KL-O

Kompleks Ozon Etap drugi znajdujący się w dzielnicy Kraków – Krowodrza składa się z czterech analogicznych konstrukcyjnie budynków. Cały projekt zawiera 241 szt. płyty balkonowej w postaci balkonów wspornikowych, balkonów narożnych wewnętrznych i narożnych zewnętrznych o grubościach w spadku 20-18 cm. Balkony z konstrukcją stropu są połączone ze sobą za pomocą łączników Schöck Isokorb® typu T typu KL-O, który umożliwia połączenie balkonu z konstrukcją dla różnicy poziomów : strop-balkon kotwiąc się jednocześnie w belce. Zastosowanie takiego rozwiązania pozwala uniknąć tak zwanego „progu” pomiędzy warstwami wykończeniowymi stropu mieszkania a górną powierzchnią płyty balkonu. Pozostałe łączniki użyte w projekcie : typ T-Q , T-Q+Q, T-QP odpowiadające za siły poprzeczne, również kotwią się w belce. Zastosowanie w tym projekcie łączników Schöck Isokorb® znacząco zmniejsza realny liniowy mostek termiczny uwzględniając rezygnację z „powłokowego” ocieplenia płyt balkonowych styropianem – stanowiąc jednocześnie element nośny. Wszystkie łączniki są wykonane w klasie odporności ogniowej REI 120. Płyty balkonowe zostały połączone trzpieniami dylatacyjnymi ze stali nierdzewnej o średnicy 20 mm Schöck Dorn LD 20 P-A4, aby zapobiec nierównomiernemu ugięciu sąsiadujących płyt.