W celu zapewnienia użytkownikom maksymalnej wygody, strona  Schöck wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony zgadzasz się z warunkami polityki prywatności.

Szukaj

Mokotowskie Rezydencje Drugi etap „Marina - Mokotów''

BIL_NEWS_korrekta_3_16z9_FHD.jpg
BIL_NEWS_korrekta_1_16z9_FHD.jpg
Co wpływa na jakość realizacji dużej inwestycji? Wywiad z Kierownikiem Kontraktu firmy Budimex S.A

Rozmowa z panem Tomaszem Muzyka – Kierownikiem Kontraktu z firmy Budimex S.A
Inwestycja na warszawskim Mokotowie Apartamenty i Rezydencje, MARINA MOKOTÓW

To już drugi etap budowy ,,Mariny Mokotów’’. Czy nadzorował Pan przebieg inwestycji również podczas pierwszego jej etapu?

Pierwszy etap inwestycji Marina Mokotów był realizowany kilkanaście lat temu. W tym czasie prace były prowadzone przez innych generalnych wykonawców.

Czym różni się ta budowa od innych inwestycji prowadzonych przez firmę Budimex S.A.?

Apartamenty i Rezydencje Marina Mokotów to jedna z kilku inwestycji realizowanych w ostatnich latach przez Budimex S.A. o tak wysokim standardzie. Wyróżnia się ona unikalnymi walorami funkcjonalnymi, gdzie dobra lokalizacja i bardzo dobra jakość wykończenia to podstawowe atuty wyróżniające ją z pośród innych warszawskich obiektów. Oczywiście taka wielkość inwestycji tworzy wyzwania logistyczne, jakie wiążą się z jej realizacją.

Na jakim etapie jest obecnie inwestycja Marina Mokotów?

Nowa odsłona Mariny Mokotów jest inwestycją dwuetapową, jednak prace na obu etapach prowadzone są jednocześnie. Na pierwszym etapie zakończyliśmy właśnie wznoszenie konstrukcji budynków i przystępujemy do prac wykończeniowych. Drugi etap to środek robót żelbetowych.

Warto dbać o jakość zastosowanych materiałów na każdym etapie budowy. Jakie innowacyjne rozwiązania są wykorzystane w przypadku Apartamentów i Rezydencji Marina Mokotów?

Podczas realizacji wielu tak dużych inwestycji zawsze staramy się wprowadzać oraz stosować jak najwięcej innowacyjnych rozwiązań i materiałów. Dzięki temu, jesteśmy w stanie znacząco skracać okres ich realizacji oraz podnosić jakość prowadzonych prac i standard wykończenia. Przykładem tego może być stosowanie przesłony przeciwfiltracyjnej jako zabezpieczenia ścian wykopu oraz jednoczesnej bariery dla wód gruntowych, jak również zastosowanie łączników balkonowych.

Jeżeli chodzi o łączniki balkonowe – zdecydowali się Państwo na rozwiązania firmy Schöck. Czy współpraca z firmą na różnych etapach realizacji inwestycji okazała się być trafną decyzją?

Decydując się na nawiązanie współpracy z firmą Schöck, kierowaliśmy się nie tylko doświadczeniem oraz potencjałem firmy, ale także wysoką pozycją rynkową oferowanego przez nią produktu. Na etapie realizacji konstrukcji nie mogliśmy sobie pozwolić nawet na jeden dzień opóźnienia w dostawie materiałów takich jak łączniki balkonowe, dlatego istotnym aspektem wyboru było zapewnienie przez firmę Schöck odpowiedniego zaplecza techniczno-doradczego oraz ułatwień logistycznych. W rezultacie, całość współpracy z firmą oceniam naprawdę wzorowo.

Czy zastosowania firmy Schöck, będą miały odczuwalny wpływ na komfort życia przyszłych lokatorów?

Zadaniem łączników balkonowych jest znaczące ograniczenie liniowych mostków cieplnych. Dzięki stosowaniu tego typu produktu, widoczne jest znaczące ograniczenie strat ciepła w lokalach mieszkalnych, co przekłada się na wymierną poprawę komfortu życia mieszkańców.

Czy w realizowanych przez firmę Budimex S.A inwestycjach również wykorzystujecie Państwo rozwiązania firmy Schöck? Jeżeli tak, to czy poleciłby je Pan innym wykonawcom?

Jako że w poczet realizowanych przez Budimex S.A inwestycji wpisuje się wiele obiektów mieszkaniowych, bardzo często decydujemy się na wykorzystanie różnych rozwiązań firmy Schöck. Dzięki bardzo dobrym parametrom technicznym produktów oraz samej współpracy gwarantującej sprawną realizację prac, zdecydowanie poleciłbym firmę innym deweloperom oraz inwestorom. Współpraca z firmą Schöck jest gwarantem pewnego sukcesu.

Z kierownikiem kontraktu firmy Budimex S.A. panem Tomaszem Muzyka
rozmawiała Anna Biel z firmy Schöck Sp. z o.o.