W celu zapewnienia użytkownikom maksymalnej wygody, strona  Schöck wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony zgadzasz się z warunkami polityki prywatności.

Szukaj

Projektowanie Z Schöck Isokorb®

Dzięki nowej wersji oprogramowania możliwe jest ekonomiczne i nieskomplikowane obliczanie połączeń balkonowych z Schöck Isokorb.

Dzięki nowej wersji oprogramowania możliwe jest ekonomiczne i nieskomplikowane obliczanie połączeń balkonowych z Schöck Isokorb. Fot. Schöck

Schöck wprowadził nowy program obliczeniowy do łatwego i szybkiego wymiarowania termicznie izolowanych połączeń balkonowych z Schöck Isokorb®.

Nośny łącznik termoizolacyjny Schöck Isokorb® dokonuje termicznego oddzielenia balkonów, attyki czy zadaszeń. W celu odpowiedniego dobrania elementów z dostępnej oferty, Schöck stworzył program obliczeniowy, który maksymalnie ułatwia wykonanie energooszczędnego projektu.

Nowa wersja oprogramowania została stworzona w taki sposób, by użytkownik w możliwie jak najkrótszym czasie otrzymał informacje o tym, który produkt z serii Isokorb® najlepiej wpisze się w dany projekt. Program obliczeniowy Schöck Isokorb® wymaga uzupełnienia informacji, które umożliwią idealne dopasowanie łączników termoizolacyjnych do projektu. Są to takie dane balkonu jak grubość izolacji i otuliny betonowej, klasa betonu, a także informacje dotyczące obciążeń. Dla zwiększenia niezawodności planowania, w nowej wersji oprogramowania dodana została również klasa ochrony przeciwpożarowej REI120, która jest wyświetlana przy właściwych łącznikach.

Specjaliści Schöck stworzyli program obliczeniowy z myślą o inżynierach i projektantach, którzy w przypadkach skomplikowanych inwestycji muszą zaplanować termoizolację balkonów o różnych kształtach oraz materiałach, z których są wykonane. Odpowiednio dobrane i zamontowane łączniki termoizolacyjne Isokorb® pozwalają na zmniejszenie start energii, a także chronią połączenia newralgicznych miejsc przed powstawaniem groźnych dla zdrowia pleśni czy grzybów. Program umożliwia szybkie uzyskiwanie wiarygodnych wyników, co przekłada się na oszczędność czasu oraz chroni przed błędami projektowymi.