W celu zapewnienia użytkownikom maksymalnej wygody, strona  Schöck wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony zgadzasz się z warunkami polityki prywatności.

Szukaj

Sport i nauka. Wsparcie Schöck.

News_SportundWissenschaft_PL_470x260px_RGB_Newsseite
Firma Schöck, poza swoją bieżącą działalnością, angażuje się w różnego rodzaju projekty sportowe i naukowe.

Wspieramy architektów jak i studentów chcących związać swoją przyszłość z branżą budowlaną:

W dniach 15-16 czerwca 2013, na terenie bazy windsurfingowej Easy Surf Center w Chałupach rozegrane zostały zawody dla architektów oraz studentów architektury  - Archisurf 2013. Tegoroczna edycja przewidziana była nie tylko dla zawodowców. Osoby stawiające pierwsze kroki na desce mogły rozpocząć przygodę z windsurfingiem lub kitesurfingiem pod okiem wykwalikowanych instruktorów. Pomysłodawcami regat byli architekci z pracowni Front Architects, P3 Pracownia Architektury oraz Pracownia Projektowa 77. Firma Schöck bez wahania zaangażowała się w regaty.

Rozpoczęliśmy również współpracę z kołem naukowym wydziału Inżynierii Materiałowej Politechniki Warszawskiej – Wakans. Prowadzi ono szereg projektów z zakresu innowacyjnych materiałów i ich zastosowań. Podczas kwietniowego spotkania z naszym przedstawicielem – Markiem Jurkowskim studenci zapoznali się z technologiami jakie stosujemy w naszych produktach. Szczególnym zainteresowaniem cieszyło się zbrojenie z włókien szklanych Combar®.

ComBAR® wytwarzany jest w procesie ciągnienia włókna zoptymalizowanym do wymogów prętów zbrojeniowych. Dzięki odpowiedniej produkcji zbrojenie ma 2 razy większą wytrzymałość na rozciąganie, niż stal i jest od niej znacznie lżejszy. Pręt jest też odporny na korozję i nieprzewodzi prądu. Członkowie koła zastanawiali się nad nowymi zastosowaniami dla Combar® i sprawdzali jego właściwości.

Nasze rozwiązania ułatwiają architektom pracę, pozwalają im bowiem na swobodne projektowanie budynków bez strat energii. Cieszymy się, że możemy ich wspierać na różne sposoby.