W celu zapewnienia użytkownikom maksymalnej wygody, strona  Schöck wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony zgadzasz się z warunkami polityki prywatności.

Szukaj

Trzpień Schöck Dorn typu LD z dokumentacją techniczną online

BIL_NEWS_PL_drei-Exemplare_170168_TI_Dorn_PL_16z9_FHD.jpg
Wraz z nowym produktem prezentujemy Państwu informację techniczną na temat trzpieni Schöck Dorn typu LD, służących do przenoszenia sił w szczelinach dylatacyjnych.

Jakich nowości możecie się Państwo spodziewać?

Nowy trzpień typu LD, do przenoszenia sił już od początku roku 2017 zastępuje wcześniejszy typ trzpienia ESD, który w styczniu 2018 zostanie w całości wycofany z naszej palety produktów.

W porównaniu z dotychczasowym trzpieniem typu ESD w typie LD zastosowano stal o wysokiej wytrzymałości, co spowodowało znaczne zwiększenie nośności elementu. Dzięki temu można stosować mniejsze średnice trzpieni, co z kolei prowadzi do oszczędności materiału i obniżenia kosztów. Ponadto paleta produktów została poszerzona o trzpienie o mniejszej średnicy wynoszącej 16 milimetrów.

Trzpień Schöck Dorn typu LD z ocynkowanej stali budowlanej został zaprojektowany do stosowania we wnętrzach, zaś wariant ze stali szlachetnej jest rozwiązaniem przeznaczonym do stosowania przy połączeniach na zewnątrz. Oba warianty produktu posiadają znak CE.

Zgodnie z Europejską Aprobatą Techniczną oraz dzięki zwiększeniu wytrzymałości nowy trzpień typu LD może być wykorzystywany nie tylko na dotychczasowych obszarach zastosowania, lecz także przy łączeniach stropowych oraz jako element zastępujący konsole.

Kolejną zaletą trzpienia typu LD jest to, że jest on obecnie jedynym trzpieniem w Europie, którego klasa odporności ogniowej R120 została poddana ocenie w Aprobacie Technicznej ETA.

Nowa informacja techniczna jest już dostępna. Można ja pobrać w tym miejscu: do pobrania. Jeżeli wolelibyście Państwo dostać egzemplarz drukowany, to chętnie go Państwu wyślemy. Wystarczy, gdy pozostawicie nam Państwo swoje dane kontaktowe na naszym formularzu zamówienia.

Aby uzyskać więcej informacji na temat naszych produktów proszę kliknąć tutaj lub zwrócić się bezpośrednio do naszych ekspertów.