W celu zapewnienia użytkownikom maksymalnej wygody, strona  Schöck wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony zgadzasz się z warunkami polityki prywatności.

Szukaj
ComBAR_Herstellung_DE_16z9.svg

1. Włókna szklane E-CR  │ 2. Tworzenie wiązek │ 3. Impregnacja żywicą winyloestrową │ 4. Profilowanie żebrowania prętów │ 5. Powlekanie, opis produktu

Materiał Schöck Combar®

Schöck Combar® (composite rebar) należy do tzw. tworzyw kompozytowych wzmacnianych włóknami. W tworzywach tego typu włókna zostają połączone z innymi materiałami, dzięki czemu uzyskuje się lepsze właściwości materiałów i możliwe jest wykorzystanie efektu synergii. Właściwości tak powstałego materiału można dopasować do konkretnych potrzeb dzięki materiałowi, z jakiego są włókna, ich ułożeniu oraz wyborowi odpowiednich dodatków i substancji wiążących.

więcej

Jednym z najbardziej znanych z nich to tworzywo sztuczne wzmacniane włóknem węglowym, wykorzystywane na wielu obszarach takich jak przemysł elektryczny czy też budowa łodzi. Dzięki jego zastosowaniu uzyskujemy lekkie, trwałe, wytrzymałe i długowieczne produkty.

Wytrzymałość na rozciąganie elementów Schöck Combar® znacznie przewyższa wytrzymałość stali zbrojeniowej. Potwierdzona jest ich ponad stuletnia żywotność także w chemicznie agresywnym otoczeniu. Właściwości samego kompozytu i jego zachowanie podczas pełzania odpowiadają parametrom żelbetu.

Obszary zastosowania:
nośne konstrukcje budowlane, szczególne obciążenia, zbrojenie sprężające, elementy kotwiące i mocujące

Schöck Combar® jest trwale odporny na działanie zasad. Sól, którą każdej zimy posypuje się drogi nie prowadzi do korozji ani do innych uszkodzeń zbrojenia. Nie ma konieczności stosowania na elementach betonowych dodatkowej otuliny, która zabezpieczałaby ryzyko powstania rys i chroniła zbrojenie przed korozją.

Obszary stosowania:
mosty, elementy elewacji, posadzki przemysłowe, ekrany akustyczne, remont ścian murowych, parkingi wielopoziomowe, utwardzenia brzegów, obiekty portowe

Nie przewodzi prądu/ nie wytwarza pola magnetycznego

Schöck Combar® nie przewodzi prądu ani fal magnetycznych. Nie występuje interakcja z polami elektrycznymi, taka jak indukcja w przypadku obiektów transformatorowych lub szczególnie wrażliwych elektrycznych urządzeń pomiarowych i sterujących. Naturalne pole magnetyczne ziemi pozostaje utrzymane.

Zakres stosowania:
obiekty kolejowe (tor bezpodsypkowy), placówki badawcze, posadzki przemysłowe z bezobsługowym systemem transportowym, fundamenty pod transformatory, instalacje wysokiego napięcia.

Schöck Combar® daje się łatwo obcinać szlifierką kątową lub piłą stalową. Z tego powodu jest idealny do stosowania w obrębie przewierceń oraz później wykonywanych otworów, tymczasowych elementów budynku, przy budowie tuneli (obszar przebijany tarczą wiercącą tunel).

Obszary zastosowania:
przewiercania i otwory, planowany demontaż, budowa tuneli (szyby początkowe i końcowe)

Przewodzenie cieplne Schöck Combar® jest tak nieznaczne, że można uniknąć powstawania mostków cieplnych przy łączeniach wykonywanych przy użyciu Schöck Combar® .

Obszary zastosowania: 
Kotwy termiczne Schöck do ścian warstwowych, kotwy elewacyjne