W celu zapewnienia użytkownikom maksymalnej wygody, strona  Schöck wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony zgadzasz się z warunkami polityki prywatności.

Szukaj
Schöck Dorn typu LD: Trzpień dylatacyjny do przenoszenia sił poprzecznych

Schöck Dorn typu LD

Aby uniknąć powstawania rys w wyniku wydłużania się materiału, będącego efektem działania temperatur czy ubytku betonu w dużych elementach betonowych i budynkach, konieczne jest wykonywanie szczelin dylatacyjnych. Elementy budowlane oddzielone szczeliną wymagają podparcia, bo tylko wówczas będą mogły przenosić obciążenia. W tym celu często po obu stronach spoiny projektowane są konsole czy podwójne ściany. Są to jednak rozwiązania czasochłonne i pracochłonne, wymagające miejsca.

więcej

Najprostszym rozwiązaniem do przenoszenia sił w szczelinach dylatacyjnych jest trzpień Schöck typu LD. Ten trzpień przesuwny łączy elementy budowlane graniczące ze sobą, bez dodatkowych konstrukcji. Tutaj przenoszone zostają siły poprzeczne przy jednoczesnym zapewnieniu niezbędnej pracy części konstrukcji.

Zalety
 • To więcej niż tylko połączenie konstrukcyjne
  Schöck Dorn LD jest pierwszym pojedynczym trzpieniem przesuwnym, który uzyskał dopuszczenie techniczne na całą Europę jako nośny element łączący w budowlach żelbetowych
 • Optymalne rozwiązanie
  Trzpienie są wykonywane ze stali szlachetnej lub ze stali cynkowanej ogniowo i są dostępne w 5 średnicach. Pozwala to na optymalne dobranie trzpieni Schöck LD do występującego obciążenia i warunków środowiska
 • Proste wymiarowanie
  Przy użyciu specjalnego programu lub prostych tabeli
 • Oszczędność kosztów
  Dzięki zastosowaniu stali o wysokim stopniu wytrzymałości można stosować mniejsze średnice i krótsze trzpienie
Do pobrania
Prospekty
Prospekt Schöck Dorn typu LD
pdf, 385,64 KB (02.05.2018)
Informacje techniczne
Informacja techniczna Schöck Dorn typu LD
pdf, 8,58 MB (02.05.2018)
BIL_MA_Kowalczyk--Maciej-2017_16z9_FHD.jpg
Czy macie Państwo pytania lub chcielibyście zasięgnąć indywidualnej porady?

Dział techniczny

Telefon: (0-22) 533 19 17

Faks: (0-22) 533 19 19

E-mail: technika@schock.pl