W celu zapewnienia użytkownikom maksymalnej wygody, strona  Schöck wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony zgadzasz się z warunkami polityki prywatności.

Szukaj
Baden-Baden_Gebäude A_16z9_FHD.jpg

Firma Schöck na całym świecie14 spółek, 1.000 pracowników

Schöck Sp. z o.o. jest przedsiębiorstwem Grupy Schöck, która prowadzi swoją działalność na całym świecie w ramach 14 spółek zatrudniających około 1.000 pracowników. Jej główna siedziba znajduje się w Baden-Baden. To tutaj ponad 50 lat temu rozpoczęła się historia sukcesu założyciela firmy i inżyniera budownictwa Eberharda Schöcka. Dzięki przełomowym wynalazkom dokonał on racjonalizacji procesu budowania i wyznaczył nowe standardy.

więcej
Tacy jesteśmy

Innowacyjność jako filozofia firmy

Kompleksowe techniczne know-how, zaangażowanie oraz wieloletnie doświadczenie w branży z naszymi klientami pozwalają nam na to, by również dzisiaj idee przekształcały się w produkty gotowe do seryjnej produkcji. Jesteśmy przede wszystkim zainteresowani rozwojem gotowych do montażu elementów budowlanych, będących elementami statyki, które przynoszą znaczne korzyści w dziedzinie fizyki budowli, takie jak na przykład unikanie mostków cieplnych czy wytłumienie dźwięków uderzeniowych w budynku. Naszym głównym produktem jest Schöck Isokorb® - nośny element termoziolacyjny, zapobiegający powstawaniu mostków cieplnych na wystających elementach budowlanych, takich jak balkony, pergole czy zadaszenia. Z ponad 12.000 standardowymi typami produktów i rozwiązaniami do żelbetu, stali i drewna firma Schöck jest wiodącym specjalistą w tym segmencie. Zarówno w segmencie nowych budynków jak i przy modernizacji już istniejących. Dalszym obszarem działalności jest technika zbrojenia wykorzystywana w budownictwie przemysłowym, tunelach, przy budowie mostów czy obiektów inżynieryjnych.

50 lat historii firmy
BIL_2012-Schöck-Jubiläumslogo_16z9_FHD.jpg
2012
Firma Schöck świętuje 50-ty jubileusz i otwiera własne muzeum, w którym zapoznać się można z historią 50 lat innowacyjności. Wprowadzenie Isokorb® na rynki w Kanadzie i USA oznacza kontynuację międzynarodowej sprzedaży głównego produktu poza Europą. Na podstawie audytu przeprowadzonego przez międzynarodowe centrum Quality Centre London koncern Schöck otrzymuje „srebrne“ wyróżnienie jako „Investors in People”.
BIL_2011-ILEP 2011_16z9_FHD.jpg
2011
Po uzyskaniu aprobaty technicznej dla grupy produktowej Isokorb® R - efektywnego energetycznie połączenia balkonów z istniejącymi już budynkami - rozpoczyna się wprowadzanie jej na rynek. Produkt ten to rozwiązanie systemowe Isokorb® dedykowane dla sektora rewitalizacji i modernizacji. W celu dalszego rozwoju sprzedaży na rynkach międzynarodowych w lokalizacji Baden-Baden wzniesiono nową halę produkcyjną. Nagrodą Ludwiga Erharda 2011 wyróżniono zrównoważony rozwój w ramach zarządzania jakościowego w firmie Schöck.
BIL_Zeitstrahl_02_16z9_FHD.jpg
2010
Schöck wychodzi wzmocniony z kryzysu i stawia na rozwój poprzez innowację i internacjonalizację. Powstają nowe obszary działalności. Utworzono spółkę Schöck Balkonsysteme GmbH zajmującą się dystrybucją i projektowaniem systemowych rozwiązań związanych z dobudową balkonów do już istniejących budynków. Poza tym, wprowadzone na rynek zbrojenie ComBAR®, wzmocnione włóknem szklanym, uzyskuje własny profil w postaci utworzonego Competence Center. Kontynuowane są działania dystrybucyjne poza Europą - w Korei Południowej i Ameryce Północnej.
BIL_Zeitstrahl_01_16z9_FHD.jpg
2009
Światowy kryzys gospodarczy i finansowy dotknął także firmę Schöck powodując spadek obrotów, będący jednak niższy niż przeciętny spadek na rynku. Decydujące znaczenie dla sukcesu miały odpowiednio wcześnie wdrożona ofensywa produktowa, konsekwentne zarządzanie kosztami oraz optymalizacja procesów. Wbrew panującemu trendowi otwarto oddziały we Francji i w Kanadzie. Odnosząca sukcesy generacja XT Isokorb® została wprowadzona na rynek w Szwajcarii i Austrii.
BIL_2008-Isokorb_KXT neue Generation_16z9_FHD.jpg
2008
Założyciel firmy Eberhard Schöck zostaje finalistą konkursu „Przedsiębiorca roku 2008”, dzięki czemu firmę można zaliczyć do najlepszych niemieckich przedsiębiorstw średniej wielkości. Międzynarodowy charakter działalności firmy Schöck jest podkreślany nowym wizerunkiem marki „Innovative Building Solutions” – „Innowacyjne rozwiązania w budownictwie”. Wprowadzony na rynek model XT to już szósta generacja rozwiązania Isokorb® firmy Schöck. W porównaniu z poprzednikiem nowy typ wyróżnia się grubszą izolacją, o 30% lepszą izolacyjnością cieplną i o 50% lepszym współczynnikiem tłumienia odgłosu kroków.
BIL_ComBAR 09_26_Brueckenbau_16z9_FHD.jpg
2007
Po przełomie w dziedzinie budowy tuneli ComBAR otwiera międzynarodowy rynek dla nowych zastosowań w budownictwie naziemnym, np. w zakresie parkingów, podłóg przemysłowych, fasad i budowy mostów. Kolejną innowacją wprowadzoną przez firmę Schöck są systemy balkonowe będące nie tylko elementami konstrukcyjnymi, lecz kompletnymi rozwiązaniami do budowy balkonów w nowych budynkach i przy pracach remontowych. Zupełnie nowy wygląd zyskuje niemiecka strona internetowa, wyróżniająca się licznymi nowymi usługami dla wszystkich grup klientów.
BIL_Zeitstrahl_03_16z9_FHD.jpg
2006
Dzięki utworzeniu własnej spółki w Wielkiej Brytanii, otwarciu przedstawicielstwa w Moskwie i pierwszym pozaeuropejskim prezentacjom na targach w Dubaju i Kanadzie Schöck wykonuje kolejne milowe kroki w drodze ku szerokiej obecności na rynkach światowych. Poza tym firma dokonała certyfikacji systemu zarządzania zgodnie ze europejskim standardem ISO 9001:2000.
BIL_2005_Eberhard Schöck_16z9_FHD.jpg
2005
Założyciel firmy, Eberhard Schöck, świętuje swoje 70. urodziny, po których wycofuje się z prac rady nadzorczej, a zastępuje go syn Robin Schöck. Firma nadal stawia jednak na innowacyjność. W tym roku Schöck otrzymuje bowiem z rąk prof. dr h.c. Lothara Spätha wyróżnienie w ogólnoniemieckim konkursie „TOP 100” za najlepsze zarządzanie w zakresie innowacji. Ponadto przedsiębiorstwo zostaje wyróżnione międzynarodowym znakiem jakości w zarządzaniu personelem „Investors in people“.
BIL_2004_Top Job_16z9_FHD.jpg
2004
Na międzynarodowych targach branży budowlanej BAUMA w Monachium firma Schöck przedstawia najnowsze produkty serii Schöck ComBAR oraz piątą generację łączników Isokorb z modułem HTE. Renomowany Instytut Fizyki Budowlanej im. Fraunhofera w Stuttgarcie na zlecenie firmy Schöck przeprowadza badania porównawcze łączników Isokorb z dostępnymi na rynku niemieckim wyrobami innych producentów. Wynik: Potwierdzono, że Schöck Isokorb® z modułem HTE cechuje się najlepszą izolacyjnością cieplną (raport z badań P7-286/2003). W konkursie „TOP JOB“ prof. dr Gertrud Höhler wręcza firmie Schöck wyróżnienie za wzorowe zarządzanie personelem.
BIL_2003-Drucklager_HTE_gelb_Hochformat.jpg
2003
Dzięki zbrojeniu GFK Schöck ComBAR® firma Schöck dokonuje przełomu w budowie tuneli. ComBAR® ma różnorodne zastosowanie. Między innymi jest stosowany jako zbrojennie ścian szczelinowych w projektach tuneli. Przykłady: Wientalsammler Wieden, Północno południowa linia Amsterdam. Nowy Moduł HTE Isokorb® Schöck z wyraźnie ulepszonymi własciwościami izolacyjnymi, łatwiejszym wbudowaniem stanowi kamień milowy w historii Isokorb®.
BIL_Zeitstrahl_02_16z9_FHD.jpg
2002
Aby zapewnić lepsze i ułatwione planowanie obiektów, opracowano dwa nowe programy obliczeniowe dla BOLE® i Schöck Dorn typ SLD. Nowy sworzeń dla dużych obciążeń zastępuje dotychczasowy STAIFIX® i gwarantuje większą swobodę planowania . Do końca roku firma Schöck otrzymuje dopuszczenie do sprzedaży systemu złączeń MODIX® - nowego połączenia śrubowego dla żelbetu. Schöck przejmuje firmę "Wärme und Schall" od MEA Meisinger AG i sprzedaje dział rozwoju i sprzedaży okien piwnicznych i studzienek okien piwnicznych konsorcjum z udziałem MEA. Produkty dla piwnic są dalej wytwarzane przez firmę SyproSchöck GmbH.
BIL_Zeitstrahl_01_16z9_FHD.jpg
2001
Aby zapewnić lepsze i ułatwione planowanie obiektów, opracowano dwa nowe programy obliczeniowe dla BOLE® i Schöck Dorn typ SLD. Nowy sworzeń dla dużych obciążeń zastępuje dotychczasowy STAIFIX® i gwarantuje większą swobodę planowania . Do końca roku firma Schöck otrzymuje dopuszczenie do sprzedaży systemu złączeń MODIX® - nowego połączenia śrubowego dla żelbetu. Schöck przejmuje firmę "Wärme und Schall" od MEA Meisinger AG i sprzedaje dział rozwoju i sprzedaży okien piwnicznych i studzienek okien piwnicznych konsorcjum z udziałem MEA. Produkty dla piwnic są dalej wytwarzane przez firmę SyproSchöck GmbH.
BIL_2000-Bole_16z9_FHD.jpg
2000
Paleta produktów związanych z termoizolacją zostaje rozszerzona o Schöck Isomur® light dla domów jednorodzinnych. Wraz ze zbrojeniem na przebicie Schöck BOLE® słupów przez strop żelbetowy firma Schöck dalej rozwija się w dziedzinie zbrojenia. Jako uzupełnienie do klasycznego serwisu na terenie całych Niemiec zostają wprowadzone usługi doradztwa technicznego dla architektów i konstruktorów.
BIL_Zeitstrahl_03_16z9_FHD.jpg
1999
Na rynku pojawiają się dwie szczególne innowacje. Jedną z nich jest nowe łożysko oporowe o nazwie DQ w ISOKORB® KX , które przede wszystkim znacznie skraca czas montażu na budowie. Drugą jest Kellerfenster Inset 2000 oferujący nowe możliwości systemowe dla zabudowy okien piwnicznych.
BIL_1998-D_Essen_16z9_FHD.jpg
1998
Budowa magazynu dystrybucyjnego w Essen, który jest punktem logistycznym dla obszaru Europy zachodniej. Ze względu na różne sposoby budowy, specjalnie na rynek francuski zaprojektowano łącznik balkonowy "RUTHERMA®", odpowiednik niemieckiego Isokorb®.
BIL_1997-ComBAR_Stab_16z9_FHD.jpg
1997
Na targach BAU w Monachium odbywa się prezentacja zupełnie nowego elementu zbrojącego beton ze wzmacnianego włóknami szklanymi tworzywa sztucznego pod nazwą ComBAR®. 1 kwietnia następuje przejęcie partnera handlowego Ribéma Bouwsysteme B.V. w Naarden, od tej pory jest on spółką-córką. We Francji firma Schöck bierze udział po raz pierwszy w odbywających się w Paryżu targach BATIMAT. Prezentowane produkty są wspaniale przyjmowane.
BIL_Zeitstrahl_02_16z9_FHD.jpg
1996
Wraz z łącznikiem termoizolacyjnym Isokorb® KH do przyłączeń belek drewnianych do żelbetu rozszerzony został zakres kompetencji i umocniono pozycje lidera w zakresie termoizolacji. We Francji rusza budowa własnej sieci serwisowej.
BIL_Zeitstrahl_01_16z9_FHD.jpg
1994
Budowa i uroczyste przekazanie do użytkowania w Dölbau/Queis, pomiędzy Lipskiem i Halle/Saale, zakładu produkującego ramy ościeżnic INSET. Oprócz rozszerzenia oferty typów i zastosowań łączników termoizolacyjnych Isokorb® opracowano i wypuszczono na rynek produkt Tronsole® Q - specjalnie dla budownictwa prefabrykowanego.
BIL_Zeitstrahl_03_16z9_FHD.jpg
1993
Schöck STAIFIX® DSD (podwójne strzemię przesuwne) umożliwia efektywne i ekonomiczne przenoszenie dużych sił poprzecznych przy szczelinach dylatacyjnych pomiędzy elementami budowli. Powstaje firma Schöck AG do utrzymywania stanu grupy przedsiębiorstw. Przewodniczącym Rady Nadzorczej zostaje Eberhard Schöck.
BIL_1992_Gründung Eberhard-Schöck-Stiftung_16z9_FHD.jpg
1992
Schöck ISOMUR® - rusza sprzedaż kolejnego elementu termoizolacyjnego, tym razem dla pionowych mostków cieplnych przy cokołach. Obszar zastosowania: Budynki wielokondygnacyjne. Założona zostaje fundacja Eberhard-Schöck-Stiftung, której celem jest wspomaganie rzemieślniczego wykształcenia młodych ludzi z krajów Europy środkowo-wschodniej. Fundacji przekazane zostaje ok. 30 % akcji firmy Schöck AG.
BIL_Zeitstrahl_02_16z9_FHD.jpg
1985
Schöck TRONSOLE®, tłumienie odgłosów kroków w klatkach schodowych, daje więcej komfortu lokatorom mieszkań i w międzyczasie stał się elementem standardowym. Tronsole® V stanowił początek. W kolejnych latach produkt ten został szybko uzupełniony przez Tronsole® Z i T.
BIL_1983-Isokorb_Hochformat.jpg
1983
Schöck ISOKORB®, element termoizolacyjny ze zbrojeniem przyłączeniowym pojawia się w sprzedaży jako rewolucyjny sposób rozwiązujący problem mostków cieplnych przy wspornikowych elementach żelbetowych oraz związanych z nimi uszkodzeń budynków.
BIL_1979_Eberhard Schöck_Erfinder_16z9_FHD.jpg
1979
Eberhard Schöck podczas urlopu na nartach zauważa pleśń na deskach podłogowych, która jego zdaniem mogła być wywołana przez szkodliwe oddziaływanie mostków termicznych przy wystających elementach betonowych z budynku. Powstają pierwsze szkice, które przekształcają się w konkretne produkty. Jest to moment narodzin przełomowego rozwiązania izolacyjnego Schöck ISOKORB®. 1 marca rusza sprzedaż elementów budowlanych firmy Schöck w Szwajcarii, za pośrednictwem firmy Feli Bauteile AG, Safenwil, dzisiaj Schöck Ebea AG w Muri. Jeszcze w tym samym roku powstaje spółka Schöck Bauteile Ges.m.b.H w Kremsmünster, dzisiaj Wiedeń, której celem było zwiększenie sprzedaży w Austrii.
BIL_Zeitstrahl_01_16z9_FHD.jpg
1976
Kolejnym wypuszczonym na rynek własnym produktem dla piwnic były okna piwniczne i ramy ościeżnic z betonu wzmacnianego włóknami szklanymi. 1 grudnia następuje zmiana nazwy spółki "Schöck Betonelemente GmbH" na "Schöck Bauteile GmbH".
BIL_1972-Lichtschacht_Hochformat.jpg
1972
Na targach budowlanych BAUMA w Monachium ma miejsce pierwsza prezentacja wzmacnianej włóknami szklanymi poliestrowej studzienki okna piwnicznego. Ta studzienka okna piwnicznego, o jedynej w swoim rodzaju jajkowatej formie (stabilność!), znacznie usprawnia kosztowne szalowanie betonowych studzienek okna piwnicznego i montaż studzienki.
BIL_Zeitstrahl_03_16z9_FHD.jpg
1969
Okno piwniczne Schöck-Inpor jest pierwszym produktem, który w sposób innowacyjny rozwiązuje kwestię szalowania wgłębień dla okien piwnicznych przy zastosowaniu masy betonowej układanej na budowie.
BIL_1968-ZU.F2 Firmengelände Steinbach_16z9_FHD.jpg
1968
1 kwietnia przedsiębiorstwo budowlane wraz z młodą spółką "Schöck Betonelemente GmbH" przenoszą się do dzielnicy Steinbach.
BIL_Zeitstrahl_02_16z9_FHD.jpg
1967
Stara obora, w której hodowano kiedyś byki w Baden-Baden/Varnhaltrd zostaje przebudowana na halę magazynową i dwa pomieszczenia biurowe. Zostaje zawiązana spółka z ograniczoną odpowiedzialnością "Schöck Betonelemente GmbH". Budowa dwóch kolejnych hal w dzielnicy przemysłowej Steinbacher, gdzie mieści się dzisiejsza siedziba firmy.
BIL_Zeitstrahl_01_16z9_FHD.jpg
1963
Firma Schöck Bautrupp staje się przedsiębiorstwem budowlanym, realizującym projekty budownictwa mieszkaniowego, przemysłowego i budynki użyteczności publicznej. Dzięki szybkiemu osiągnięciu sukcesu, przedsiębiorstwo może się koncentrować na wznoszeniu dużych obiektów, np. w Monachium, Mühlacker lub Heilbronn.
BIL_1962-Schöck Bautrupp_16z9_FHD.jpg
1962
Eberhard Schöck zakłada wraz z garstką współpracowników firmę "Schöck Bautrupp", która specjalizuje się w tworzeniu piwnic dla domów prefabrykowanych.
Nasza filozofia
Eberhard Schöck_16z9_FHD.jpg

Nigdy nie można się zatrzymywać. By odnieść sukces, trzeba rozwijać nowe rzeczy lub ulepszać już istniejące.

Eberhard Schöck, założyciel firmy

Misja i wizja

 • Jesteśmy wiodącą, światową firmą, oferująca rozwiązania problemów w zakresie izolacji cieplnej i akustycznej nośnych elementów budowlanych w budynkach.
 • Jesteśmy partnerem, do którego chętnie zwracają się architekci, projektanci i wykonawcy budowlani, ponieważ nasze rozwiązania są bardzo korzystne dla klientów.
 • Nasze rozwiązania są dopasowane do wymogów poszczególnych międzynarodowych rynków, a my wspieramy procesy u naszych klientów od projektu do realizacji, zgodnie z zasadami ekonomii i ekologii.
 • Jesteśmy atrakcyjnym pracodawcą dla pracowników, którzy chcą coś osiągnąć, troszczącym się o wzrost, bezpieczne miejsca pracy i zwiększające się zyski.
 • Już tradycyjnie jesteśmy bardzo świadomi faktu, że to my jesteśmy odpowiedzialni za naszych pracowników, partnerów, dostawców, społeczeństwo i środowisko. Dzięki aktywnemu zarządzaniu kontrolujemy skutki naszych działań dla naszego środowiska i troszczymy się o przestrzeganie standardów ustawowych i etycznych.

Wartości

Najwyższe osiągnięcia

 • Najwyższe osiągnięcia są tymi ważnymi czynnikami, dzięki którym osiągamy sukces
 • Dążymy do tego, by stale poprawiać nasze procesy
 • Wkładamy naszą całą wiedzę i umiejętności, byśmy stale mogli dostarczać naszym klientom produkty i usługi najwyższej jakości
 • Myślimy i działamy zgodnie z duchem przedsiębiorczości, wykraczając poza granice naszych działów i regionów

Wiarygodność

 • Naszych partnerów traktujemy fair
 • Działamy tak, by klient był zadowolony
 • Naszych kolegów i inne działy traktujemy jako naszych wewnętrznych klientów
 • Każda osoba w firmie Schöck postępuje pod każdym względem zgodnie z naszymi wytycznymi dotyczącymi zgodności, czyli zarówno z ustawowymi jak i wewnętrznymi przepisami i regulacjami społeczeństwa i kraju, w którym prowadzimy naszą działalność

Człowieczeństwo

W centrum zainteresowania pozostaje dla nas zawsze człowiek. Z tego powodu angażujemy się w naszej firmie na rzecz społecznego współistnienia, podobnie jak we wszystkich obszarach społeczeństwa.

Otwartość

 • Otwarcie podchodzimy do naszych partnerów
 • Błędy postrzegamy jako szanse do poprawy naszej wydajności, bo stanowią one dla każdego podstawę do dalszej pracy, do zgłębiania ich przyczyny i ich usuwania
 • Konflikty są czymś naturalnym; otwarcie o nich mówimy i szybko i uczciwie rozwiązujemy