W celu zapewnienia użytkownikom maksymalnej wygody, strona  Schöck wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony zgadzasz się z warunkami polityki prywatności.

Szukaj
Warszawa

Łączniki Schöck Isokorb® T i trzpienie dylatacyjne LD w balkonach apartamentowca w katowickiej Pierwszej Dzielnicy

BIL_NEWS_IK-T_16z9_FHD.jpg
Pierwsza Dzielnica powstaje w samym sercu rozwijającej się metropolii. Rodzinny zespół mieszkaniowy jest realizowany w rejonie ulic Góreckiego i Dobrowolskiego w Katowicach. Inwestycja liczy 265 mieszkań i składa się z trzech dwunastopiętrowych budynków połączonych wspólnym parterem usługowym. W inwestycji wykorzystano rozwiązania firmy Schöck.

Apartamenty w Katowicach to bardzo dobra propozycja dla wszystkich osób ceniących sobie komfortowe życie. Ekskluzywne mieszkania w Pierwszej Dzielnicy  wyróżnia bardzo wysoki standard w zakresie architektury jak również nowoczesne rozwiązania użytkowe w mieszkaniach i częściach wspólnych. Pierwsza Dzielnica to przestrzeń możliwości, gdzie wszystko jest dostępne tuż obok. W okolicy znajdują się liczne punkty usługowe, szkoły, placówki medyczne jak również tereny zielone sprzyjające aktywnemu spędzaniu czasu wolnego. Inwestycja Pierwsza Dzielnica jest w trakcie budowy z planowanym na 3 kw. 2021 roku terminem oddania do użytkowania. Cały projekt składa się z 265 nowych mieszkań. Budynki posiadają 12 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 2 kondygnacje podziemne.

Inwestor zdecydował się na zastosowanie  rozwiązań  firmy Schöck – trzpienie dylatacyjne  LD  oraz łącznik Schöck Isokorb® T.

Inwestor zdecydował się na zastosowanie kompleksowych i niezawodnych rozwiązań czyli połączeń płyt balkonowych z konstrukcją budynku za pomocą łączników termoizolacyjnych Schöck Isokorb® T. Takie rozwiązanie pozwala na redukcję strat ciepła przez mostek liniowy. Dodatkowym atutem jest możliwość rezygnacji z tradycyjnego ocieplania płyt balkonowych. Wykonane w ten sposób wykończenie płyt balkonowych jest trwalsze i charakteryzuje się większą estetyką. W dwóch budynkach zostanie wbudowane przeszło 1,2 km połączeń z użyciem łączników termoizolacyjnych Schöck Isokorb® T o klasie odporności ogniowej REI 120. W dylatacjach płyt balkonowych zastosowano trzpienie dylatacyjne Schock LD, które eliminują klawiszowanie sąsiednich płyt. Wszystkie płyty balkonowe wraz z odpowiednimi łącznikami Schöck Isokorb® zostały wyprodukowane w zakładzie prefabrykacji i dostarczone jako gotowe elementy na budowę. Ostatecznie każda płyta balkonowa została zamontowana za pomocą dźwigu w przygotowane wcześniej miejsce konstrukcji obiektu. Połączenie ciągłości płyt w narożach zewnętrznych obiektu rozwiązano za pomocą płyt balkonowych z przewieszeniem o długości nawet 1800 mm.

Pobieranie
Do pobrania - 300 dpi
jpg, 591,74 KB
Do pobrania - 72 dpi
jpg, 67,63 KB
Łączniki Schöck Isokorb® T i trzpienie dylatacyjne LD
doc, 51,5 KB
Łączniki Schöck Isokorb® T i trzpienie dylatacyjne LD
pdf, 195,46 KB