W celu zapewnienia użytkownikom maksymalnej wygody, strona  Schöck wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony zgadzasz się z warunkami polityki prywatności.

Szukaj

Alfons Hörmann nowym Prezesem Zarządu Schöck

BIL_PRESSE_Vorstandsvorsitz-2018_16z9_FHD.jpg

Nowy Prezes Zarządu firmy Schöck, Alfons Hörmann (z lewej) oraz założyciel firmy Eberhard Schöck
Źródło: Schöck

Po przeszło 20 latach działalności w Radzie Nadzorczej Alfons Hörmann od 1 stycznia 2018 obejmie funkcję Prezesa Zarządu firmy Schöck. Na jego miejscu w Radzie Nadzorczej zasiądzie Nikolaus Wild.

Schöck to międzynarodowa firma zajmująca się produkcją materiałów oraz rozwiązań budowlanych z siedzibą główną w Niemczech w mieście Baden-Baden. 24 lipca 2017 roku odbyło się tegoroczne walne zgromadzenie akcjonariuszy Schöck, podczas którego na nowego Prezesa Zarządu wybrany został Alfons Hörmann.

Hörmann był członkiem Rady Nadzorczej od 1998 roku, a od 2003 działał jako jej przewodniczący, zastępując na tym stanowisku założyciela firmy, Eberharda Schöcka.

Zanim pan Hörmann obejmie stanowisko Prezesa Zarządu będzie nadal piastował funkcję w Radzie Nadzorczej i intensywnie uczestniczył w rozwoju strategicznym grupy Schöck. Od 1 stycznia 2018 będzie on pełnił jednocześnie obowiązki Prezesa Zarządu i Członka Zarządu ds. Sprzedaży. Osobą odpowiedzialną w Zarządzie za finanse pozostanie Thomas Stürzl, natomiast sprawy techniczne będzie nadal nadzorował dr Harald Braasch.

„Wraz z rodziną jesteśmy niezwykle zadowoleni z tego, że pan Hörmann po dwóch udanych dekadach współpracy w Radzie Nadzorczej od 2018 będzie jeszcze bliżej firmy” – mówi założyciel firmy Schöck, Eberhard Schöck.

Alfons Hörmann - jako Prezes Zarządu - odpowiedzialny będzie za działania strategiczne całej grupy i ustali kurs dla dalszego pomyślnego rozwoju firmy na rynku krajowym i rynkach międzynarodowych. Podczas wykonywania obowiązków na nowym stanowisku Alfons Hörmann będzie na pewno szeroko wykorzystywał zdobyte do tej pory wieloletnie doświadczenie w branży budowlanej. Jak dodaje Eberhard Schöck: „Jego dodatkowe, duże zaangażowanie na różnych innych stanowiskach honorowych, w tym jako przewodniczący Niemieckiej Federacji Sportów Olimpijskich, idealnie wpisuje się w filozofię naszej firmy. Pan Hörmann może liczyć na nasze kompleksowe wsparcie."
Sam Alfons Hörmann komentuje swoją dotychczasową współpracę z firmą Schöck następująco: „Rozwój firmy, w którym mogłem uczestniczyć przez ostatnie 20 lat dawał mi wiele satysfakcji. Z radością oczekuję na nowe wyzwania związane z pracą w Zarządzie tej wiodącej na rynku i innowacyjnej firmy, a także na bliższą współpracę z dobrze mi znanym, silnym zespołem. Tak jak w poprzednich latach będę wypełniał zobowiązania przedsiębiorcy poprzez zaangażowanie między innymi w wolontariat na szczycie Federacji Sportów Olimpijskich, tak by sprostać wymaganiom związanym ze społeczną odpowiedzialnością biznesu.”

Miejsce Alfonsa Hörmanna w Radzie Nadzorczej przejmie Nikolaus Wild, który od 2014 roku pełnił funkcję Prezesa Zarządu firmy Schöck. Dzięki takim działaniom możliwe jest utrzymanie ciągłości zatrudnienia w najwyższych strukturach firmy, Radzie Nadzorczej, Zarządzie oraz Radzie fundacji założonej przez rodzinę Schöck.

Pobieranie
Alfons Hörmann nowym Prezesem Zarządu Schöck
pdf, 898,89 KB
Alfons Hörmann nowym Prezesem Zarządu Schöck
docx, 13,53 KB
Do pobrania - 72 dpi
zip, 184,32 KB
Do pobrania - 300 dpi
zip, 5,35 MB