W celu zapewnienia użytkownikom maksymalnej wygody, strona  Schöck wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony zgadzasz się z warunkami polityki prywatności.

Szukaj

Garnizon gdańska inwestycja z zastosowaniem rozwiązań Schöck Isokorb® T

BIL_NEWS_IK-T_16z9_FHD.jpg
Inwestycja Garnizon – kompleks apartamentowy znajdujący się w samym sercu trójmiejskiej metropolii z zastosowaniem produktu Schöck Isokorb® T.

Garnizon to miejsce unikatowe, które tworzy zupełnie nową przestrzeń miejską w którym harmonijnie współgrają funkcje mieszkaniowa, biurowa, usługowa oraz rozrywkowa. To również przyjazna i bezpieczna przestrzeń, zaplanowana z myślą o potrzebach mieszkańców. Apartamentowa zabudowa, izolowana od zgiełku miasta pasem kompleksów biurowych, daje mieszkańcom poczucie spokoju, bezpieczeństwa i wygody. Awangardowa i odważna architektura Garnizonu zaprojektowana została z poszanowaniem historii terenu, na którym się znajduje. Pieczołowicie odrestaurowanym budynkom stanowiącym dziedzictwo kultury towarzyszą oryginalne formy zieleni, elementy małej architektury, rzeźby i oświetlenie zaprojektowane wyłącznie na potrzeby Garnizonu. Cały projekt składa się z 260 nowych apartamentów w tym 2 lokale typu penthouse, 127 lokali typu apartament, znajdujących się w 1 budynku wielorodzinnym. Budynek posiada od 1 do 7 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną. Planowane oddanie inwestycji do użytkowania w 3 kwartale 2023 roku.

Inwestycja Garnizon w Gdańsku z wykorzystaniem rozwiązań Schöck Isokorb® T

Inwestor zdecydował się na zastosowanie kompleksowych i niezawodnych rozwiązań czyli połączeń płyt balkonowych z konstrukcją budynku za pomocą łączników termoizolacyjnych Schöck Isokorb® T. Takie rozwiązanie pozwala na redukcję strat ciepła przez mostek liniowy. Dodatkowym atutem jest możliwość rezygnacji z tradycyjnego ocieplania płyt balkonowych. Wykonane w ten sposób wykończenie płyt balkonowych jest trwalsze i charakteryzuje się większą estetyką. W czterech budynkach zostanie wbudowane przeszło 1,3 km połączeń z użyciem łączników termoizolacyjnych Schöck Isokorb® T o klasie odporności ogniowej REI 120. W dylatacjach płyt balkonowych zastosowano trzpienie dylatacyjne Schöck LD, które eliminują klawiszowanie.

Pobieranie
Do pobrania - 300 dpi
jpg, 591,74 KB
Do pobrania - 72 dpi
jpg, 67,63 KB
Garnizon gdańska inwestycja z zastosowaniem rozwiązań Schöck Isokorb® T
doc, 51 KB
Garnizon gdańska inwestycja z zastosowaniem rozwiązań Schöck Isokorb® T
pdf, 180,34 KB