W celu zapewnienia użytkownikom maksymalnej wygody, strona  Schöck wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony zgadzasz się z warunkami polityki prywatności.

Szukaj

Inwestycja Ordona 1 w Warszawie z zastosowaniem Schöck Tronsole®

BIL_TR_PRO_Tronsole-Z-V-T-ineinander_ZF2_V1_16z9_FHD-1.jpg
Ordona 1 to nowoczesna inwestycja zlokalizowana na warszawskiej Woli. Cały projekt składa się z 166 nowych mieszkań. Budynek posiada 9 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną. Dla podwyższenia komfortu mieszkańców oraz ograniczenie hałasu dochodzącego z klatek schodowych zastosowano rozwiązania firmy Schöck Tronsole®.

Znajdująca się w lewobrzeżnej części Warszawy, w bezpośrednim sąsiedztwie Śródmieścia, dzielnica Wola należy do najgęściej i najliczniej zaludnionych rejonów miasta. Atrakcyjne położenie dzielnicy sprzyja również dynamicznemu rozwojowi wysokiego budownictwa mieszkaniowego. Współczesna Wola to także ważny ośrodek życia kulturalnego. Znajdują się tu znane w kraju i na świecie placówki muzealne: Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum Historii Żydów Polskich oraz Muzeum Więzienia Pawiak, a ponadto: teatry, galerie sztuki i klubokawiarnie. Na tereny zielone dzielnicy składają się 4 parki i Lasek na Kole, a najważniejsze arterie to Al. Jana Pawła II i Trasa W-Z. Inwestycja Ordona 1 znajduje się na Odolanach, zaledwie 3.9 km od centrum Warszawy. W zaprojektowanym 8-piętrowym  budynku jest  166 mieszkań. Metraże lokali odpowiadają najczęściej poszukiwanym przez mieszkańców Warszawy i kształtują się od 27-82 mkw. Funkcjonalny i przemyślany projekt sprawia, że wnętrza są przestronne, ustawne oraz dobrze nasłonecznione. Wszystkie mieszkania posiadają obszerne balkony. W każdej z klatek schodowych działać będą szybkie i ciche windy, co ułatwi komunikację wewnątrz budynku. Z myślą o codziennym komforcie lokatorów w parterowej części budynku zaplanowano 6 lokali, w których powstać mogą sklepy, restauracje i punkty usługowe. Dla wygody zmotoryzowanych mieszkańców w podziemnej kondygnacji budynku zaprojektowano hale garażowe z ponad 120 miejscami postojowymi. Ich uzupełnieniem będzie parking zewnętrzny - nieopodal inwestycji. Teren zostanie zagospodarowany zielenią oraz wybrukowanymi alejkami. Budynek zostanie podłączony do miejskiego węzła cieplnego.

Schöck Tronsole® - kompletny system izolacji akustycznej zastosowany w inwestycji Ordona 1

W celu zapewnienia ochrony akustycznej od dźwięków uderzeniowych powstających na klatkach schodowych firma Schöck oferuje kompletny system na najwyższym poziomie. System Tronsole® działa jako kompleksowe rozwiązanie akustyczne, skutecznie oddziela schody od spoczników, stropów i ścian. Składa się z sześciu gotowych do montażu produktów, które mocuje się bezpośrednio do schodów. Elementy Schöck Tronsole® skutecznie izolują akustycznie schody prefabrykowane i monolityczne, schody proste i zabiegowe oraz spoczniki stosowane na klatkach schodowych domów wielorodzinnych lub domów w zabudowie szeregowej. Wysoka jakość systemu sprawia, że rozwiązanie poprawia izolacyjność akustyczną od dźwięków uderzeniowych niemalże o 10 dB w porównaniu z rozwiązaniami standardowymi dla izolacji akustycznej. W inwestycji Ordona 1 w Warszawie zastosowano łącznie 758 sztuk rozwiązań Schöck Tronsole® typu ZV, F, L oraz element zbrojeniowy typu T.

Pobieranie
Do pobrania - 300 dpi
jpg, 544,38 KB
Do pobrania - 72 dpi
jpg, 61,95 KB
Inwestycja Ordona 1 w Warszawie z zastosowaniem Schöck Tronsole®
doc, 53,5 KB
Inwestycja Ordona 1 w Warszawie z zastosowaniem Schöck Tronsole®
pdf, 239,88 KB