W celu zapewnienia użytkownikom maksymalnej wygody, strona  Schöck wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony zgadzasz się z warunkami polityki prywatności.

Szukaj
Warszawa

Inwestycja Unity Tower w Krakowie z zastosowaniem Schöck Isokorb® T typu S-V-D22.

BIL_NEWS_2Bilder_16z9_FHD.jpg
Wieżowiec Unity Tower przy rondzie Mogilskim w Krakowie potocznie zwany Szkieletorem jest już gotowy w stanie surowym zamkniętym. Obecnie trwają prace wykończeniowe. Pod koniec czerwca 2020 roku do biurowca o wysokości 102,5 m mają się już wprowadzić jego użytkownicy.

Budowa wieżowca przy rondzie Mogilskim w Krakowie  rozpoczęła się w 1975 r. Po czterech latach inwestycja została jednak zatrzymana ze względów ekonomicznych. W raz z kolejnymi zmianami  właścicieli budynku, powstawały kolejne pomysły zagospodarowanie tego obiektu. Finalnie dokończenie budowy wieżowca rozpoczęło się wiosną 2016 r.Biurowiec Unity Tower ma 102,5 m wysokości. Na jego szczycie powstanie dwupoziomowa restauracja z punktem widokowym. Na tej kondygnacji na ścianach umieszczono specjalne przeszklenia. Na dwóch podziemnych kondygnacjach będzie 400 miejsc parkingowych. Wieżowiec powstaje w ramach kompleksu budynków - Unity Centre. Gotowe są już towarzyszące wieży niższe budynki: dwa biurowce, hotel i apartamentowiec, które postawiono przed wieżowcem od strony ul. Lubomirskiego. W nich pozostały już jedynie prace wykończeniowe.

Szkieletor z zastosowaniem Schöck Isokorb® T typu S-V-D22

Na szczycie budynku na rzędnej ok. +90m zaprojektowano stalowe konstrukcyjne elementy elewacji. Połączenia z główną konstrukcją nośną wymagały zastosowania łączników minimalizujących wpływ punktowych mostków termicznych. Zdecydowano się na łączniki Schöck Isokorb® T typu S-V-D22. Do projektowania układu łączników wykorzystano program obliczeniowy Schöck Isokorb® stal-stal. Łącznie w budynku wykonano 46 połączeń z wykorzystaniem Schöck Isokorb® T typu S-V-D22.Cała inwestycja ma kosztować pół miliarda złotych. Po zakończeniu budowy w wieży, która będzie nosić nazwę "Treimorfa" znajdą się biura klasy A, a na najwyższych kondygnacjach powstanie przestrzeń wystawiennicza oraz ekskluzywna restauracja.

Pobieranie
Inwestycja Unity Tower w Krakowie
pdf, 241,98 KB
Inwestycja Unity Tower w Krakowie
doc, 44,5 KB
Do pobrania - 72 dpi
jpg, 344,02 KB
Do pobrania - 300 dpi
jpg, 2,59 MB