W celu zapewnienia użytkownikom maksymalnej wygody, strona  Schöck wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony zgadzasz się z warunkami polityki prywatności.

Szukaj

Isokorb produktem przyjaznym dla domu

Logo Moj Dom Polen
Termoizolacyjny łącznik balkonowy Isokorb otrzymał tytuł „Produkt Przyjazny dla Mojego Domu 2012”. Jury konkursu doceniło innowacyjność rozwiązania, które redukując mostki termiczne w obrębie balkonów, zapobiega ucieczce ciepła z pomieszczeń i gwarantuje

Celem konkursu „Produkt Przyjazny dla Mojego Domu” jest wyróżnienie produktów, które wnoszą w życie użytkownika i wykonawcy zadowolenie, są trwałe i nie zmieniają swoich właściwości z biegiem czasu, a także nie są szkodliwe dla otoczenia. Łącznik Isokorb zdobył uznanie jury ze względu na swoje wszechstronne i praktyczne właściwości. Produkt eliminując mostki termiczne na styku połączenia płyty balkonowej ze ścianą, znacznie ogranicza straty ciepła oraz zapobiega zawilgoceniu i zagrzybieniu ścian. Ponieważ jest on wbudowany między płytę balkonu a stropu, zapewnia jednocześnie niewidoczne, eleganckie ocieplenie oraz pełni rolę dodatkowego elementu nośnego konstrukcji. Pozwala to na uniknięcie takich strat budowlanych, jak rysy betonu wynikające ze skurczu i rozszerzalności na połączeniu płyty balkonowej i stropowej. Isokorb może byćz powodzeniem stosowany zarówno w budownictwie jednorodzinnym, jak i wielorodzinnym.

Bardzo cieszy nas zdobyta nagroda. Potwierdza ona wysoką jakość naszego rozwiązania, które jest doceniane przez profesjonalistów. Przez balkon może uciekać aż 30% energii. Isokorb pozwala znacznie zredukować te straty, przyczyniając się tym samym do obniżenia rachunków za ogrzewanie oraz zapewniając przy tym wiele innych, dodatkowych korzyści. - mówi Rafał Ulatowski, Prezes Schöck Polska.

W tym roku odbyła się już szósta edycja przedsięwzięcia „Produkt Przyjazny dla Mojego Domu”. Produkty nominowane i wyróżniane są w następujących kategoriach: dachy, instalacje (sanitarne, grzewcze, elektryczne), izolacje, materiały budowlane, materiały wykończeniowe, podłogi, sprzęt – narzędzia, stolarka otworowa, wentylacja – klimatyzacja. Organizatorem przedsięwzięcia jest redakcja poradnika budowlanego „Mój Dom”.

Firma Schöck Polska jest częścią Grupy Schöck, tworzącej rozwiązania izolacyjne stosowane w budownictwie wielorodzinnym. Firmy należące do Grupy mieszczą się między innymi w Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii, Holandii, w Polsce i na Węgrzech.