W celu zapewnienia użytkownikom maksymalnej wygody, strona  Schöck wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony zgadzasz się z warunkami polityki prywatności.

Szukaj

Izolacja attyk i balustrad z Isokorb AXT

BIL_NEWS_IK-AXT_16z9_FHD.jpg
BIL_NEWS_IK_Produkt_AXT_16z9_FHD.jpg
Stosowanie właściwej izolacji attyk i balustrad zapobiega powstawaniu mostków cieplnych, które powodują straty energii, zagrzybienie i pleśń, a w skrajnych przypadkach - uszkodzenia konstrukcji. W celu zapewnienia właściwej izolacji firma Schöck stworzyła łącznik Isokorb typu AXT, który stanowi alternatywę dla dotychczas stosowanych rozwiązań.

Łącznik termoizolacyjny Isokorb typu AXT zastępuje tradycyjne ocieplanie elementów budowlanych materiałami izolacyjnymi. Isokorb AXT 1 dedykowany do izolacji termicznej attyk, a AXT 2 - do balustrad. Zostały one precyzyjnie dobrane do wymogów fizyki budowli i statyki. Łącznik Isokorb przenosi momenty i siły poprzeczne - wynikające z oddziaływania w tym samym kierunku – oraz siły ściskające.

Wysoka termoizolacja

Schöck Isokorb typu AXT posiada korpus izolacyjny o grubości 120 mm wykonany z Neoporu, czyli spienionego polistyrenu z dodatkiem grafitu. Jest to materiał, który absorbuje i odbija promieniowanie cieplne, zapewniając efektywną izolację cieplną. Łącznik AXT dostępny jest w standardowych wysokościach od 160 mm do 250 mm, co pozwala na swobodne zastosowanie go w różnych konstrukcjach. Dodatkowo możliwe jest zamówienie rozwiązania w innej, potrzebnej wysokości. Isokorb AXT to komponent energooszczędny a rozwiązanie połączenia posiada ujemne wartości PSI, co oznacza, że minimalizuje powstawanie mostków cieplnych.

Do nowoczesnych konstrukcji

Rozwiązanie firmy Schöck zapewnia dużą swobodę projektowania – również w betonie architektonicznym. Isokorb AXT umożliwia wykonanie nietuzinkowych konstrukcji attyk oraz wysuniętych balustrad. Dzięki zastosowaniu rozwiązania Schöck możliwe jest również tworzenie bardzo dużych tarasów. Używany zamiast grubej warstwy materiału izolacyjnego łącznik Isokorb AXT sprawia, że konstrukcje stają się lżejsze, a architekci i inżynierowie mogą realizować śmiałe projekty wpływające na wzrost wartości inwestycji.

Poza bardzo dobrymi parametrami termoizolacyjnymi, Isokorb AXT posiada aprobatę techniczną ITB, a także spełnia wymagania klasy odporności ogniowej REI 120.

Isokorb AXT w nowoczesnym budownictwie

Łącznik Schöck najczęściej stosowany jest w Polsce głównie w budownictwie jednorodzinnym. Isokorb AXT został wykorzystany między innymi podczas budowy rezydencji zlokalizowanej w pobliżu krakowskich Błoni. W Europie nie brakuje jednak przykładów zastosowania łącznika w budownictwie wielorodzinnym, jak na przykład w kompleksie nowoczesnych apartamentów Green Village w Eisenstadt. Jest to największy pasywny kompleks mieszkalny, na dachu którego znajduje się basen, sauna i siłownia.

Właściwa izolacja attyk i balustrad pozwoli uniknąć wielu nieprzyjemnych konsekwencji. Dzięki zastosowaniu łączników Schöck Isokorb AXT możliwe jest tworzenie oryginalnych konstrukcji o wysokich parametrach termoizolacyjnych.

Pobieranie
Do pobrania - 300 dpi
zip, 2,26 MB
Do pobrania - 72 dpi
zip, 133,65 KB
Izolacja attyk i balustrad z Isokorb AXT
pdf, 276,86 KB
Izolacja attyk i balustrad z Isokorb AXT
docx, 41,57 KB