W celu zapewnienia użytkownikom maksymalnej wygody, strona  Schöck wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony zgadzasz się z warunkami polityki prywatności.

Szukaj

Mike Bucher nowym Prezesem Zarządu Schöck AG

BIL_NEWS_Bucher_16z9_FHD.jpg
Od 16 kwietnia 2020 r. Mike Bucher obejmie stanowisko Prezesa Zarządu Schöck AG oraz Prezesa Zarządu Schöck Bauteile GmbH. Będzie następcą Alfonsa Hörmanna, który rezygnuje z urzędu, aby podążać nowymi ścieżkami w polityce lokalnej.

Mike Bucher od 2018 roku kierował spółką Wienerberger Österreich GmbH pełniąc funkcję dyrektora generalnego. Wcześniej piastował różne stanowiska kierownicze w branży budowlanej, między innymi w firmach Prefa i Geze. Posiada 20-letnie doświadczenie w międzynarodowych firmach, gdzie pracował jako menedżer ds. dostawców budowlanych, koncentrując się na takich zadaniach jak innowacje, rozwój biznesu i cyfryzacja. Jako Prezes Zarządu Mike Bucher przejmuje ogólną odpowiedzialność za międzynarodową Grupę Schöck wraz z dwoma dotychczasowymi członkami Zarządu, dr Haraldem Braaschem (pion techniczny) i Thomasem Stürzlem (pion handlowy). Jako CEO Mike Bucher skupi się na strategicznym kierunku działalności całej Grupy Schöck, na sprzedaży krajowej i międzynarodowej oraz marketingu.

"Dzięki swoim podstawowym kompetencjom w zakresie izolacji cieplnej elementów nośnych i izolacji od dźwięków uderzeniowych, jak również nowo powstałemu segmentowi systemów mocujących do fasad, spółka Schöck jest niezwykle interesującym przedsiębiorstwem w branży budowlanej. Będąc ekspertem w dziedzinie komponentów budowlanych reprezentuje efektywność energetyczną i nowoczesne budownictwo.

W firmie poczynione zostały ważne kroki dla jej przyszłości, w ubiegłym roku utworzono nowy działu cyfryzacji, niosący ze sobą nowe rozwiązania. Cieszę się, że mogę wykorzystać swoją wiedzę i doświadczenie, aby kontynuować i kształtować strategiczny kierunek firmy Schöck. Będziemy nadal koncentrować się na oferowaniu naszym klientom i partnerom wartości dodanej w całym łańcuchu wartości", podkreśla Mike Bucher.

Alfons Hörmann objął stanowisko Prezesa Zarządu Schöck AG w 2017 roku. Wcześniej, od 1999 r., był członkiem Rady Nadzorczej Schöck, a od 2003 r. jej Przewodniczącym. W swojej wieloletniej pracy dla firmy rodzinnej, z wielkim osobistym zaangażowaniem rozwijał dziedzictwo założyciela firmy, Eberharda Schöcka. W minionym roku 2019 Grupa Schöck osiągnęła obroty w wysokości 202 mln euro i przekroczyła kolejną granicę tysiąca pracowników firmy.

Pobieranie
Do pobrania - 300 dpi
jpg, 727,98 KB
Do pobrania - 72 dpi
jpg, 150,04 KB
Mike Bucher nowym Prezesem Zarządu Schöck AG
pdf, 275,96 KB
Mike Bucher nowym Prezesem Zarządu Schöck AG
docx, 13,83 KB