W celu zapewnienia użytkownikom maksymalnej wygody, strona  Schöck wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony zgadzasz się z warunkami polityki prywatności.

Szukaj

Nowe oprogramowanie od firmy Schöck dla połączeń balkonowych

Dzięki nowej wersji oprogramowania możliwe jest ekonomiczne i nieskomplikowane obliczanie połączeń balkonowych z Schöck Isokorb.

Dzięki nowej wersji oprogramowania możliwe jest ekonomiczne i nieskomplikowane obliczanie połączeń balkonowych z Schöck Isokorb. Fot. Schöck

Firma Schöck wprowadziła nowy program obliczeniowy Schöck Isokorb. Służy on do łatwego i szybkiego wymiarowania termicznie izolowanych połączeń balkonowych przy użyciu łączników Isokorb®.

Mostki cieplne, które powstają przy wspornikowych elementach konstrukcji, są częstą przyczyną zwiększonej utraty ciepła, tworzenia się wilgoci i zagrzybień na ścianach. Nośny łącznik termoizolacyjny Schöck Isokorb® dokonuje termicznego oddzielenia takich elementów konstrukcji jak balkony, attyki czy zadaszenia. W celu odpowiedniego dobrania elementów z dostępnej oferty, firma Schöck stworzyła program obliczeniowy, który maksymalnie ułatwia inżynierom i architektom wykonanie projektu energooszczędnego.

Pomoc online

Nowa wersja oprogramowania została stworzona w taki sposób, by użytkownik w możliwie jak najkrótszym czasie otrzymał informacje o tym, który produkt z serii Isokorb najlepiej wpisze się w dany projekt. Wystarczy podać dane z zakresu geometrycznych i statycznych warunków brzegowych oraz użytego materiału. Firma Schöck, dla zwiększenia niezawodności planowania, w nowej wersji oprogramowania dodała również klasę ochrony przeciwpożarowej REI120, która jest wyświetlana przy właściwych łącznikach. Program obliczeniowy ma za zadanie ułatwić wybór produktów, jak również zapobiec błędom projektowym. Odpowiednio dobrane i zamontowane łączniki termoizolacyjne Isokorb pozwalają na zmniejszenie start energii, a także chronią połączenia newralgicznych miejsc, takie jak balkony, attyki i balustrady, przed powstawaniem groźnych dla zdrowia pleśni czy grzybów.

Pełna funkcjonalność

Program obliczeniowy Schöck Isokorb® wymaga uzupełnienia informacji, które umożliwią idealne dopasowanie łączników termoizolacyjnych do projektu. Są to takie dane balkonu jak grubość izolacji i otuliny betonowej, klasa betonu, a także informacje dotyczące obciążeń.

Specjaliści z firmy Schöck stworzyli program obliczeniowy z myślą o inżynierach i projektantach, którzy nierzadko w przypadkach skomplikowanych inwestycji muszą zaplanować termoizolację balkonów o różnych kształtach oraz materiałach, z których są wykonane. Program umożliwia szybkie uzyskiwanie wiarygodnych wyników, co przekłada się na oszczędność czasu oraz chroni przed błędami projektowymi.

Oprogramowanie można bezpłatnie pobrać na stronie:

Program obliczeniowy Schöck Isokorb®

Pobieranie
Do pobrania - 300 dpi
zip, 1,03 MB
Do pobrania - 72 dpi
zip, 97,81 KB
nowe oprogramowanie dla polaczen balkonowych
docx, 36,19 KB
nowe oprogramowanie dla polaczen balkonowych
pdf, 262,22 KB
BIL_MA_Dummy-weiblich-2017_16z9_FHD.jpg

Anna Biel

Kontakt prasowy PR

Tel. komórkowy: +48 798 306 162

E-mail: anna.biel@schock.pl