W celu zapewnienia użytkownikom maksymalnej wygody, strona  Schöck wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony zgadzasz się z warunkami polityki prywatności.

Szukaj

Ochrona przeciwpożarowa klatek schodowych z systemem izolacji akustycznej

Brandschutz-Tronsole-2_16z9.jpg

Foto: Schöck

Brandschutz-Tronsole-1-_16z9.jpg

Foto: Schöck

Planując izolację akustyczną klatki schodowej, często nie zastanawiamy się, w jakim stopniu izolacja akustyczna wpływa na gęstość obciążenia ogniowego budynku. Niedawna opinia biegłego z Politechniki Kaiserslautern potwierdziła, że system Tronsole od firmy Schöck jest bezpieczny pod względem ochrony przeciwpożarowej.

Oceniając jakość izolacji akustycznej budynku, ważne jest, aby zwrócić uwagę na dźwięki uderzeniowe generowane na klatkach schodowych, w tym uciążliwe i niepokojące odgłosy spowodowane rytmicznym stukotem twardego obuwia. Dlatego też w nowoczesnym budownictwie niezbędnym elementem zapewniającym komfort mieszkania jest odpowiednia izolacja akustyczna klatki schodowej.

Taka izolacja składa się z gotowych do montażu, skoordynowanych, nośnych elementów dźwiękochłonnych ze zintegrowanymi łożyskami elastomerowymi, uzupełnionych prefabrykowanymi płytami ze sztywnej pianki.

Niwelacja obciążenia ogniowego

Palność elementów systemu Schöck Tronsole nie ma wpływu na stosowanie ich w konstrukcjach klatek schodowych budynków wielorodzinnych. Po montażu, wszystkie części izolacji są prawie w pełni osadzone w betonie lub murze. Jedynie niewielkie ich fragmenty narażone są na ewentualne działanie ognia. Widoczna jest jedynie dziesięciomilimetrowa szczelina, dzięki której dostęp tlenu jest znacznie utrudniony.

System Schöck Tronsole bezpieczny dla budynków wielorodzinnych

Nowa generacja łączników Schöck Tronsole to system składający się z sześciu produktów mocowanych bezpośrednio do schodów. Typ T pozwala na oddzielenie akustyczne biegu schodów od spocznika, Typ F – oddziela bieg schodów prefabrykowanych od spocznika, typ Q – bieg schodów zabiegowych od ścian klatki schodowej, natomiast typ B – bieg schodów od płyty fundamentowej lub stropu. Typ Z służy natomiast do akustycznego oddzielenia spocznika od ściany klatki schodowej, a typ L zabezpiecza szczeliny pomiędzy biegiem schodów i spocznikiem lub ścianą. Wszystkie typy wzbogacone zostały o podporę elastomerową Schöck Elodur, która zapewnia odpowiednią izolację akustyczną. Poszczególne elementy systemu posiadają aprobatę techniczną wydaną przez Instytut Techniki Budowlanej. W porównaniu z rozwiązaniami tradycyjnymi Schöck Tronsole poprawia znacznie izolacyjność akustyczną od dźwięków uderzeniowych.

Montaż systemu Tronsole w standardowych budynkach mieszkalnych jest całkowicie bezpieczny z punktu widzenia ochrony przeciwpożarowej, co zostało potwierdzone opinią biegłego Politechniki Kaiserslautern. System Schöck Tronsole – w zależności od typu - jest sklasyfikowany w klasie odporności ogniowej R90 lub R120. Oznacza to, że system Tronsole od firmy Schöck jest bezpieczny dla budownictwa wielorodzinnego, ponieważ nie przyczynia się do obciążenia ogniowego w obszarze klatek schodowych.

Pobieranie
Do pobrania - 300 dpi
zip, 6,19 MB
Do pobrania - 72 dpi
zip, 155,23 KB
Ochrona przeciwpożarowa klatek schodowych z systemem izolacji akustycznej
pdf, 461,91 KB
Ochrona przeciwpożarowa klatek schodowych z systemem izolacji akustycznej
doc, 35 KB