W celu zapewnienia użytkownikom maksymalnej wygody, strona  Schöck wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony zgadzasz się z warunkami polityki prywatności.

Szukaj

Osiedle OZON w Krakowie z zastosowaniem Schöck Isokorb® T typu KL-O

BIL_NEWS_ozonFOTO_16z9_FHD.jpg
W północnej części Krakowa powstaje nowa inwestycja z zastosowaniem produktu Schöck Isokorb® T KL-O. Tereny te szczycą się dużym zalesieniem zachęcającym do rekreacji na świeżym powietrzu. Zaledwie nieco ponad 1 km od Osiedla znajduje się 15 ha Park Leśny Witkowice, z licznymi szlakami zarówno rowerowymi, pieszymi jak i turystycznymi prowadzącymi m. in. do Twierdzy Kraków.

Nowa inwestycja urzeka nie tylko przestrzenią i zielenią, ale także imponującą panoramą miasta, która rozpościera się poniżej Górki Narodowej. Osiedle Ozon to inwestycja zaplanowana tak, aby mieszkańcy czuli się komfortowo. W ramach inwestycji powstanie dodatkowo  dwujezdniowa droga ekspresowa z trzema pasami ruchu w każdym kierunku, na którą będzie można wjechać poprzez węzły: Modlnica, Zielonki, Węgrzce i Batowice.

Ozon to nowoczesne osiedle. Projekt obejmuje mieszkania o powierzchni od 30 do 93 m kw. Położenie z  dala od  miejskiego zgiełku gwarantuje mieszkańcom poczucie komfortu. Przy budowie tego osiedla wykorzystano produkty firmy Schöck.

Inwestycja OZON z zastosowaniem Schöck Isokorb® T typu KL-O

Kompleks Ozon Etap drugi znajdujący się w dzielnicy Kraków – Krowodrza składa się z czterech analogicznych konstrukcyjnie budynków. Cały projekt zawiera 241 szt. płyty balkonowej w postaci balkonów wspornikowych, balkonów narożnych wewnętrznych i narożnych zewnętrznych o grubościach w spadku 20-18 cm. Balkony z konstrukcją stropu są połączone ze sobą za  pomocą łączników Schöck Isokorb® T typu KL-O, który umożliwia połączenie balkonu z konstrukcją dla różnicy poziomów : strop-balkon kotwiąc się jednocześnie w belce. Zastosowanie takiego rozwiązania pozwala uniknąć tak zwanego „progu” pomiędzy warstwami wykończeniowymi stropu mieszkania a górną powierzchnią płyty balkonu. Pozostałe łączniki użyte w projekcie : typ T-Q , T-Q+Q, T-QP odpowiadające za siły poprzeczne, również kotwią się w belce. Zastosowanie w tym projekcie łączników Schöck Isokorb® znacząco zmniejsza realny liniowy mostek termiczny uwzględniając rezygnację z „powłokowego” ocieplenia płyt balkonowych styropianem – stanowiąc jednocześnie  element nośny. Wszystkie łączniki są wykonane w klasie odporności ogniowej REI 120. Płyty balkonowe zostały połączone trzpieniami dylatacyjnymi ze stali nierdzewnej o średnicy 20 mm Schöck Dorn LD 20 P-A4, aby zapobiec nierównomiernemu ugięciu sąsiadujących płyt.

Pobieranie
Do pobrania - 300 dpi
jpg, 430,92 KB
Do pobrania - 72 dpi
jpg, 15,08 KB
Osiedle OZON w Krakowie z zastosowaniem Schöck Isokorb® T typu KL-O
pdf, 182,34 KB
Osiedle OZON w Krakowie z zastosowaniem Schöck Isokorb® T typu KL-O
docx, 14,16 KB