W celu zapewnienia użytkownikom maksymalnej wygody, strona  Schöck wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony zgadzasz się z warunkami polityki prywatności.

Szukaj

Poznańska inwestycja z użyciem produktu Schöck Isokorb® T

BIL_NEWS_IK-T_16z9_FHD.jpg
Ptasia 20 to jednoetapowa inwestycja zlokalizowana w zachodniej części Poznania. Kameralny sześciokondygnacyjny budynek powstaje w jednej z najmodniejszych dzielnic stolicy Wielkopolski – na Grunwaldzie.

W budynku zaaranżowano 288 mieszkań o najczęściej poszukiwanych przez kupujących metrażach – od 40 mkw. do 88 mkw. Tereny przed inwestycją zaaranżowano z myślą o wygodzie przyszłych mieszkańców. Ptasia 20 to idealne miejsce do zamieszkania zarówno dla rodzin z dziećmi, jak i singli. W okolicy znajduje się kilkanaście placów zabaw, nowoczesne centrum fitness oraz liczne ścieżki pieszo-rowerowe. Mieszkańcy ceniący bliskość natury będą mogli zachwycać się urokami pobliskiego Lasku Marcelińskiego. Dzielnica Grunwald, w której powstanie inwestycja, przyciąga co piątego Poznaniaka. Grunwald może pochwalić się bogatymi terenami rekreacyjnymi, rozbudowaną i nowoczesną infrastrukturą komunikacyjną, dostępnością sklepów i restauracji oraz licznymi obiektami szkolnymi i medycznymi. Inwestycja Ptasia 20 jest w trakcie budowy z planowanym na 2 kw. 2021 roku terminem oddania do użytkowania.

W poznańskiej inwestycji wykorzystano rozwiązania firmy Schöck.

Inwestor zdecydował się na zastosowanie kompleksowych i niezawodnych rozwiązań -  połączeń płyt balkonowych z konstrukcją budynku za pomocą łączników termoizolacyjnych Schöck Isokorb® T. Pozwala to na redukcję strat ciepła przez mostek liniowy. Dodatkowym atutem jest możliwość rezygnacji z tradycyjnego ocieplania płyt balkonowych. Wykonane w ten sposób wykończenie płyt balkonowych jest trwalsze i charakteryzuje się większą estetyką. W budynku wykonano przeszło 1,6 km połączeń z użyciem łączników termoizolacyjnych Schöck Isokorb® T o klasie odporności ogniowej REI 120. W dylatacjach płyt balkonowych zastosowano trzpienie dylatacyjne Schöck LD, które eliminują klawiszowanie.

Pobieranie
Do pobrania - 300 dpi
jpg, 591,74 KB
Do pobrania - 72 dpi
jpg, 67,63 KB
Poznańska inwestycja z użyciem produktu Schöck Isokorb® T
doc, 50 KB
Poznańska inwestycja z użyciem produktu Schöck Isokorb® T
pdf, 254,60 KB