W celu zapewnienia użytkownikom maksymalnej wygody, strona  Schöck wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony zgadzasz się z warunkami polityki prywatności.

Szukaj

Problem izolacji akustycznej na klatkach schodowych

Montaz_Tronsole_72dpi
Montaz_Tronsole2_72dpi
Scho_ck_Tronsole_element_schodo_uew_72dpi
Scho_ck_Tronsole_kompletny_program_72dpi
Scho_ck_Tronsole_Q_72dpi
Scho_ck_Tronsole_T_72dpi
Tronsole_podpora_elastomerowa_72dpi
Każdy z nas szuka odpoczynku od codziennego zgiełku we własnych czterech ścianach. Dlatego Firma Schöck wprowadza na polski rynek nową generację łączników akustycznych Tronsole. Ulepszone produkty z innowacyjną podporą elastomerową jeszcze skuteczniej wyt

Badania przeprowadzone na zlecenie Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) potwierdzają, że u osób, które cierpią na zaburzenia snu ze względu na nadmierny hałas znacznie zwiększa się ryzyko występowania chorób układu krążenia, nadciśnienia, migreny czy też alergii. Coraz ważniejszym aspektem w projektowaniu budynków powinna być zatem izolacja akustyczna budynków wielorodzinnych, w tym klatek schodowych. Są to miejsca, które należy szczególnie dobrze wytłumić na odgłosy kroków, ponieważ korzystają z nich wszyscy mieszkańcy. W ten sposób w mieszkaniach, które z nimi sąsiadują odgłosy kroków będą o wiele mniej słyszalne, a co za tym idzie mniej uciążliwe.

Nowe serce systemu Tronsole

Jakość izolacji akustycznej w budynku to istotne kryterium, jakim coraz częściej kierują się kupujący i użytkownicy mieszkań. Dlatego dla zapewnienia dobrego wytłumienia dźwięków uderzeniowych konieczne jest uwzględnienie wszystkich elementów oraz połączeń występujących na klatce schodowej. Elementy Tronsole pozwolą na akustyczne wytłumienie schodów prefabrykowanych i monolitycznych, schodów prostych i zabiegowych oraz spoczników. W tym roku łączniki akustyczne firmy Schöck, obecne na polskim rynku od 2006 roku, doczekały się swojej poprawionej wersji, która będzie jeszcze lepiej tłumić dźwięki uderzeniowe na klatkach schodowych. Sercem nowej generacji produktu jest udoskonalona elastomerowa podpora, której skład został ulepszony, a forma zoptymalizowana i dostosowana do potrzeb montażu. Modyfikacje te sprawiły, że ochrona akustyczna na klatce schodowej jest odczuwalnie lepsza.

W trakcie opracowywania nowej generacji systemu szczególną uwagę poświęciliśmy kwestiom prostego montażu oraz zapobieganiu powstawania mostków akustycznych, ponieważ już jeden niewielki mostek akustyczny może zrujnować skuteczność całej izolacji. Dlatego elementy Tronsole są gotowe do montażu i mogą być przyklejane bezpośrednio do schodów prefabrykowanych, co pozwala na zminimalizowanie błędów montażowych i uniknięcie powstawania mostków akustycznych – mówi Maciej Kowalczyk, Kierownik Działu Doradztwa Technicznego Schöck.

Ulepszenia te przynoszą poprawę wytłumienia rzędu ok. 10 dB (dane przykładowe dot. Schöck Tronsole typu T). Nowa rodzina produktów Tronsole składa się z sześciu elementów przeznaczonych do zastosowania w połączeniu z elementami prefabrykowanymi lub wykonywanymi na placu budowy:

  • Typ T służy do akustycznego oddzielenia biegu schodów od spocznika.
  • Typ F służy do akustycznego oddzielenia biegu schodów prefabrykowanych od spocznika.
  • Typ Q służy do akustycznego oddzielenia biegu schodów zabiegowe od ścian klatki schodowej.
  • Typ Z służy do akustycznego oddzielenia spocznika od ściany klatki schodowej.
  • Typ B służy do akustycznego oddzielenia biegu schodów od płyty fundamentowej lub stropu,
  • Typ L pozwala na zabezpieczenie szczelin pomiędzy biegiem schodów i spocznikiem lub ścianą.

Skuteczność systemu potwierdzona przez ITB

Poprawa izolacji akustycznej w budynku może zostać wykonana dzięki zastosowaniu lepszej izolacji ściany, stropów, okien czy drzwi. System Schöck Tronsole składający się z sześciu produktów stanowi kompletne rozwiązanie dla całej klatki schodowej, zapewniając przy tym pełną izolację akustyczną. Wszystkie składowe systemu są koloru niebieskiego, które po fachowym montażu tworzą na klatce schodowej niebieską ciągłą linię symbolizującą obecność w budynku wysokiej jakości izolacji akustycznej.

Nowa wersja rozwiązań ulepszona pod względem technologicznym i akustycznym objęta została Aprobatą AT-15-6961/2015. Dane akustyczne zostały przygotowane w Zakładzie Akustyki ITB przy uwzględnieniu wyników badań wykonanych przez laboratorium niemieckie.

Pobieranie
300dpi-213.zip
zip, 5,19 MB
72dpi-212.zip
zip, 734,18 KB
Wymagania_stosowane_w_Polsce_odno_nie_izolacji_akustycznej_backgrounder.pdf
pdf, 82,67 KB
Wymagania_stosowane_w_Polsce_odno_nie_izolacji_akustycznej.txt.docx
docx, 14,33 KB