W celu zapewnienia użytkownikom maksymalnej wygody, strona  Schöck wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony zgadzasz się z warunkami polityki prywatności.

Szukaj
ILU_NOV_Produktmotiv_Novomur_16z9_FHD.jpg

Ciepły fundament dla domuSchöck Novomur®

Strefa połączenia ściany zewnętrznej ze stropem nad piwnicą to obszar, w którym występuje duży mostek cieplny. W szczególności pomiędzy izolacją zewnętrzną elementów mających styczność z ziemią a poziomem, na którym znajduje się  izolacja posadzki dochodzi do krytycznej utraty ciepła, którego powodem są geometria elementów oraz stosowane materiały. Ze względu na ciągle rosnące wymagania wobec izolacji cieplnej konieczne jest skuteczne zminimalizowanie tej luki  w izolacji termicznej ścian cokołowych i fundamentowych. Aby zapobiec tworzeniu się pleśni, uszkodzeniom budynku oraz zmniejszyć koszty ogrzewania stosuje się efektywną izolację umieszczaną u podstawy muru.

więcej

Izolacja termiczna od podstaw

Schöck Novomur® to energooszczędny bloczek termoizolacyjny służący do izolowania ścian cokołowych budynku. W domach wielorodzinnych stosuje się Schöck Novomur® a w domach jednorodzinnych - Schöck Novomur® light. Są to elementy izolacji cieplnej zabezpieczające cokół budynku. Będąc pierwszą warstwą muru powyżej lub poniżej stropu piwnicy służą do zminimalizowania mostków cieplnych na ścianach fundamentowych i cokołach.

Bez zawilogoconych ścian

Bloczki Schöck Novomur® są wykonane z materiału wodoodpornego, który praktycznie nie chłonie wilgoci na etapie budowy. Dzięki temu ochrona termiczna jest efektywna już od początku, podczas gdy konwencjonalne bloczki termiczne potrzebują lat, by w pełni wyschnąć. Podczas tej fazy wysychania drastycznie zmniejszają się właściwości termoizolacyjne tych materiałów.

Skuteczna izolacja termiczna

Przewodnictwo cieplne bloczków Schöck Novomur® wynosi λ≈0,248 W/(mK), co oznacza poprawę rzędu 75-80% w stosunku do przewodnictwa muru o współczynniku λ≈1,0 W/(mK). Połączenie na pióro i wpust pozwala na łatwe ustawianie bloczków. Ponadto można stosować do nich zaprawę normalną lub cienkowarstwową. Bloczki Schöck Novomur® mają klasę wytrzymałości 20 MPa, natomiast Schöck Novomur® light - 6 MPa,

Bloczki dopasowane do grubości ścian

Bloczki Schöck Novomur® są dostępne w pięciu szerokościach, odpowiadającym najczęściej stosowanym grubościom ścian.

BIL_MA_Kowalczyk--Maciej-2017_16z9_FHD.jpg
Czy macie Państwo pytania lub chcielibyście zasięgnąć indywidualnej porady?

Dział techniczny

Telefon: (0-22) 533 19 17

Faks: (0-22) 533 19 19

E-mail: technika@schock.pl

Zalety
Schöck Novomur® : Izolacja termiczna ścian fundamentowych i cokołów w budynkach jednorodzinnych i wielorodzinnych
 • Wysoka nośność
  Dostosowany do różnych wymogów statycznych.
  Bloczki Schöck Novomur® light do budynków jednorodzinnych oraz bloczki Schöck Novomur® do budynków wielorodzinnych.
 • Efektywna izolacja ścian fundamentowych i cokołów
  Redukuje koszty energii elektrycznej oraz pozwala na uniknięcie szkód budowlanych spowodowanych wpływem wilgoci i grzybów.
 • Materiał wodoodporny
  Sucha część muru osadzona na fundamencie oraz optymalne właściwości termoizolacyjne od samego początku, ponieważ na etapie budowy materiał praktycznie nie wchłania wilgoci.
 • Płynny przebieg prac budowlanych
  Brak dodatkowych nakładów w porównaniu z realizacją prac, podczas których stosowane są zwykłe bloczki.
Do pobrania Schöck Novomur®
Aprobaty
Aprobata Techniczna AT-15-9219/2014 Schöck Novomur®
pdf, 1,83 MB (16.02.2015)