W celu zapewnienia użytkownikom maksymalnej wygody, strona  Schöck wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony zgadzasz się z warunkami polityki prywatności.

Szukaj
Davos, CH

Hotel InterContinental

BIL_REF_CH-Davos-Hotel InterContinental-Bild1_16z9_FHD.jpg

Obiekty referencyjne Schöck Isokorb®: Hotel Intercontinental Davos, InterContinental Resort & Spa Davos

We wschodniej części Szwajcarii, nad rzeką Landwasser, położone jest miasto Davos, znane z odbywającego się tam co rok Światowego Forum Ekonomicznego. Jest to także największy kurort narciarski w kraju. Od pewnego czasu znakiem rozpoznawczym alpejskiej miejscowości stał się również hotel InterContinental Davos charakteryzujący się futurystyczną bryłą o złotej fasadzie.
Położony niemal 3 kilometry od wyciągu narciarskiego pięciogwiazdkowy hotel posiada 216 pokoi dla gości oraz oddzielny wykończony w drewnie budynek, w którym znajduje się 38 luksusowych mieszkań. Bryła obiektu została tak zaprojektowana, aby formą przypominała kokon, a złocisty kolor elewacji podkreślał jego oryginalny kształt. Przeszklona fasada wraz z dużymi balkonami o powierzchni przekraczającej 25 metrów kwadratowych, pozwala na podziwianie niezwykle malowniczej doliny Landwasser.

Połączenia płyt balkonowych z budynkiem zostały wykonane za pomocą łączników termoizolacyjnych Schöck Isokorb. Elementy te przenoszą obciążenia z płyty balkonowej, a także oddzielają termicznie zimne elementy konstrukcji od ciepłych. Redukcja wpływu mostków cieplnych na konstrukcję jest szczególnie ważna w przypadku budynku położonego w samym środku alpejskiego klimatu, który charakteryzuje się częstymi zmianami temperatury. Zastosowanie łączników ograniczyło liczbę warstw wykończeniowych, minimalizując tym samym ryzyko błędu w trakcie prac budowlanych. Zmniejszyło to również koszty budowy i co najważniejsze zapewniło odporność połączeń balkonowych na wpływ czynników zewnętrznych.