W celu zapewnienia użytkownikom maksymalnej wygody, strona  Schöck wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony zgadzasz się z warunkami polityki prywatności.

Szukaj
Gdańsk, PL

Kwartał Uniwersytecki

BIL_REF_PL-Danzig-Kwartał Uniwersytecki-Bild1_16z9_FHD.jpg

Osiedle Kwartał Uniwersyteck, Fot. INPRO SA

BIL_REF_PL-Danzig-Kwartał Uniwersytecki-Bild2_16z9_FHD.jpg

Osiedle Kwartał Uniwersytecki zlokalizowane jest w dzielnicy Gdańsk Przymorze, Fot. INPRO SA

BIL_REF_PL-Danzig-Kwartał Uniwersytecki-Bild3_Hochformat.jpg

Osiedle Kwartał Uniwersytecki, Fot. INPRO SA

Kwartał Uniwersytecki to osiedle, które powstało z myślą o osobach ceniących zarówno dynamikę miejskiego życia, jak i ciszę oraz spokój. Inwestycja lokalizowana jest w jednej z najlepiej skomunikowanych dzielnic Gdańska. Jest to rejon leżący na pograniczu tętniącego życiem centrum miasta, jak i spokojnego śródmieścia.

Kwartał Uniwersytecki to dwa budynki w niskiej zabudowie, których cechą charakterystyczną jest zróżnicowana liczba kondygnacji. Kolejno trzy-, pięcio- oraz ośmiokondygnacyjne obiekty mieszczą 174 mieszkania oraz lokal usługowy. Budynki wyposażone są w hale garażowe, funkcjonalne piwnice oraz windy. Na terenie osiedla znajduje się również wózkarnia oraz rowerownia.

Z myślą o komforcie mieszkańców, przestrzenne klatki schodowe zabezpieczone przed przenoszeniem niepożądanych hałasów do wnętrz mieszkań. Ich skuteczna izolacja akustyczna została wykonana za pomocą kompletnych systemów Schöck Tronsole. Budynki składające się na Kwartał Uniwersytecki są zaprojektowane tak, by zapewnić najwyższy komfort życia mieszkańców. Wyeliminowanie hałasów rozchodzących się z klatek schodowych gwarantuje niezakłóconą ciszę oraz spokój.

Ogromnym atutem inwestycji są duże i nasłonecznione balkony oraz tarasy, podczas budowy których wykorzystano łączniki termoizolacyjne Schöck Isokorb typu K oraz Q które dedykowane są do oddzielania balkonów od konstrukcji budynku w połączeniach żelbet-żelbet o grubości 80mm. Umożliwiły one oddzielenie ciepłych i zimnych elementów budynku oraz zmniejszenie grubości płyty balkonowej, a także dały dużą swobodę w kreowaniu kształtu konstrukcji.