W celu zapewnienia użytkownikom maksymalnej wygody, strona  Schöck wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony zgadzasz się z warunkami polityki prywatności.

Szukaj
Gdańsk, PL

Kwartał Uniwersytecki

BIL_REF_PL-Danzig-Kwartał Uniwersytecki-Bild1_16z9_FHD.jpg

Osiedle Kwartał Uniwersyteck, Fot. INPRO SA

BIL_REF_PL-Danzig-Kwartał Uniwersytecki-Bild2_16z9_FHD.jpg

Osiedle Kwartał Uniwersytecki zlokalizowane jest w dzielnicy Gdańsk Przymorze, Fot. INPRO SA

BIL_REF_PL-Danzig-Kwartał Uniwersytecki-Bild3_Hochformat.jpg

Osiedle Kwartał Uniwersytecki, Fot. INPRO SA

Kwartał Uniwersytecki to osiedle, które powstało z myślą o osobach ceniących zarówno dynamikę miejskiego życia, jak i ciszę oraz spokój. Inwestycja lokalizowana jest w jednej z najlepiej skomunikowanych dzielnic Gdańska. Jest to rejon leżący na pograniczu tętniącego życiem centrum miasta, jak i spokojnego śródmieścia.

Kwartał Uniwersytecki to dwa budynki w niskiej zabudowie, których cechą charakterystyczną jest zróżnicowana liczba kondygnacji. Kolejno trzy-, pięcio- oraz ośmiokondygnacyjne obiekty mieszczą 174 mieszkania oraz lokal usługowy. Budynki wyposażone są w hale garażowe, funkcjonalne piwnice oraz windy. Na terenie osiedla znajduje się również wózkarnia oraz rowerownia.

Z myślą o komforcie mieszkańców, przestrzenne klatki schodowe zabezpieczone przed przenoszeniem niepożądanych hałasów do wnętrz mieszkań. Ich skuteczna izolacja akustyczna została wykonana za pomocą kompletnych systemów Schöck Tronsole®. Budynki składające się na Kwartał Uniwersytecki są zaprojektowane tak, by zapewnić najwyższy komfort życia mieszkańców. Wyeliminowanie hałasów rozchodzących się z klatek schodowych gwarantuje niezakłóconą ciszę oraz spokój.

Ogromnym atutem inwestycji są duże i nasłonecznione balkony oraz tarasy, podczas budowy których wykorzystano łączniki termoizolacyjne Schöck Isokorb® T typu K oraz Q które dedykowane są do oddzielania balkonów od konstrukcji budynku w połączeniach żelbet-żelbet o grubości 80mm. Umożliwiły one oddzielenie ciepłych i zimnych elementów budynku oraz zmniejszenie grubości płyty balkonowej, a także dały dużą swobodę w kreowaniu kształtu konstrukcji.