W celu zapewnienia użytkownikom maksymalnej wygody, strona  Schöck wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony zgadzasz się z warunkami polityki prywatności.

Szukaj
Poznań, PL

Pawilon 15 - Międzynarodowe Targi Poznańskie

BIL_REF_PL-Posen-MTP-Pawilon_16z9_FHD.jpg

Obiekty referencyjne Schöck Isokorb® T typu S: Sala Ziemi MTP Pawilon 15, Fot. Międzynarodowe Targi Poznańskie Sp. z o.o

Międzynarodowe Targi Poznańskie to jeden z największych europejskich ośrodków targowych. Na całkowitej powierzchni 22.9 ha znajduje się 16 przestronnych pawilonów, w których regularnie odbywają się największe wystawy i spotkania w kraju. W zmodernizowanym Pawilonie nr 15 znajduje się jedna z najnowocześniejszych sal kongresowo-konferencyjnych w Polsce – Sala Ziemi.

W trakcie rozbudowy północnej części pawilonu, poza modernizacją infrastruktury koncept zakładał stworzenie obiektu o oryginalnej architekturze. Podczas prac skupiono się na modernizacji trzech kondygnacji głównych oraz sześciu kondygnacji biurowych. W pawilonie zastosowano mobilne ściany wewnętrzne, które można dowolnie łączyć – w ten sposób możliwe jest zaaranżowanie aż 26 sal konferencyjnych o różnych powierzchniach.

Mieszczącą się w obiekcie Salę Ziemi wyposażono w dwie ruchome trybuny teleskopowe. Dzięki temu rozwiązaniu możliwe jest zorganizowanie w jednym czasie dwóch osobnych wydarzeń. Jedna z mobilnych ścian wewnętrznych Sali Ziemi dzieli ją na dwie niesymetryczne części, mogące pomieścić kolejno 1100 oraz 600 osób.

Pawilon charakteryzuje wyjątkowy dach. Podczas modernizacji najważniejsze było uwzględnienie ugięcia jego wielkogabarytowej konstrukcji. Połać wisi przyczepiona od dołu do dźwigarów łącznikami Isokorb® T typu S, które odcinają termicznie budynek. Jednocześnie wyeksponowanie dźwigarów na zewnątrz pozwoliło na stworzenie niecodziennego projektu. Niepowtarzalny efekt wizualny widoczny jest z wewnątrz oraz z zewnątrz Pawilonu 15 i zdecydowanie wyróżnia się na tle panoramy Poznania.