W celu zapewnienia użytkownikom maksymalnej wygody, strona  Schöck wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony zgadzasz się z warunkami polityki prywatności.

Szukaj
ILU_TR_Produktmotiv_Tronsole_16z9_FHD.jpg

Skuteczna izolacja akustyczna ma kolor niebieskiSchöck Tronsole®

Spokój należy do elementarnych potrzeb człowieka. W czasach pełnych gorączkowego pośpiechu i hałasu ludzie coraz bardziej pragną spokoju. Z tego powodu izolacja akustyczna w budynkach nie jest żadnym luksusem, lecz pilną koniecznością. W szczególności na klatkach schodowych w budynkach wielorodzinnych projektanci powinni tej właśnie kwestii poświęcić więcej uwagi. Powód tego jest prosty - hałas w tym miejscu jest częstym źródłem sporów w naszej codzienności.

więcej

Kompletny system do wszystkich rodzajów schodów

Chcąc zapewnić optymalne wytłumienie dźwięków uderzeniowych, należy uwzględnić wszystkie połączenia na klatce schodowej. Najłatwiej i najbezpieczniej można tego dokonać,  stosując kompleksowe rozwiązanie – takie jak elementy Schöck Tronsole®. Idealnie dopasowane warianty elementów Schöck Tronsole® gwarantują ponadbranżową, efektywną izolację akustyczną i to w przypadku wszystkich schodów prostych, jak i zabiegowych.

Bezpieczeństwo z niebieską linią

W przypadku systemów wytłumiających dźwięki uderzeniowe podczas projektowania i już przy realizacji powstaje niebieska linia, która okala oddzielone akustycznie schody. By uzyskać pewną izolację akustyczną. 

Prosty montaż bez mostków akustycznych

Montaż elementów Schöck Tronsole® jest prosty, zarówno w przypadku elementów prefabrykowanych, jak i takich, które są wykonywane na budowie. Dzięki krótkim czasom montażu i zoptymalizowanemu przebiegowi procesów budowlanych nie dochodzi do powstawania mostków akustycznych, a samo wykonywanie schodów przebiega sprawnie.

Bezpieczne projektowanie

Elementy systemu izolacji akustycznej Schöck Tronsole® typu T, Q, F, Z posiadają aprobatę techniczną wydaną przez Instytut Techniki Budowlanej. Dane zawarte w aprobacie pozwalają na większe bezpieczeństwo w fazie projektowania oraz długotrwałe wytłumienie dźwięków uderzeniowych na klatce schodowej.

BIL_MA_Kowalczyk--Maciej-2017_16z9_FHD.jpg
Czy macie Państwo pytania lub chcielibyście zasięgnąć indywidualnej porady?

Dział techniczny

Telefon: (0-22) 533 19 17

Faks: (0-22) 533 19 19

E-mail: technika@schock.pl

Aktualności
Osiedle Przy Jeziorach 1
Poznań - „Osiedle Przy Jeziorach”
z użyciem Schöck Tronsole®
Cicha przestrzeń na Osiedlu Przy Jeziorach Poznańskie „Osiedle Przy Jeziorach” to inwestycja, która ma gwarantować mieszkańcom ciszę, spokój i bezpieczeństwo.
Systemy schodów
Filmy Schöck Tronsole®
Czy słyszycie Państwo różnicę?
Oddzielenia akustyczne schodów - porównania

Procedura badawcza dla określenia izolacji akustycznej dla schodów została opisana w projekcie normy DIN 7396 „ Akustyka w budownictwie – Metody badawcze dla opisania oddzielenia akustycznego schodów żelbetowych“, Wydanie 06.2016. Wszystkie typy Schöck Tronsole® zostały zbadane wg tej procedury.

Do pobrania
Prospekty
Prospekt Schöck Tronsole®
pdf, 1,10 MB (25.02.2019)
Aprobaty
Aprobata Techniczna AT-15-6961/2015 Schöck Tronsole®
pdf, 6,45 MB (08.06.2015)
Informacje techniczne
Informacja techniczna Schöck Tronsole®
pdf, 37,07 MB (02.05.2018)